skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Vipiteno-Racines - La dolce vita

2019.11.22
Vipiteno-Racines - La dolce vita fot. Sterzing-Ratschings/Manuel Kottersteger
Kliknij, aby powiększyć.
Vipiteno-Racines - La dolce vita fot. Sterzing-Ratschings/Manuel Kottersteger
Południowy Tyrol / Südtirol to najbardziej wysunięty na północ region we Włoszech i tym samym idealne miejsce na spędzenie zimowych ferii. Oferuje on 300 słonecznych dni w roku, a także liczne ośrodki narciarskie, z doskonale przygotowanymi stokami i nowoczesnymi wyciągami. Na miejscu nie brakuje lokalnego jedzenia i wina, które jest mieszanką kuchni alpejskiej i śródziemnomorskiej. Jednym z najlepszych miejsc z tym rejonie jest Vipiteno-Racines/Sterzing-Ratschings.

Vipiteno-Racines - La dolce vita


Region Vipiteno-Racines / Sterzing-Ratschings leży na północy Południowego Tyrolu, niedaleko granicy z Austrią. Jego centrum stanowi miasto Vipiteno/Sterzing, które otoczone jest pięknymi dolinami w imponującej górskiej scenerii. Obszar ten składa się z trzech różnych regionów:
- Colle Isarco/Gossensass, najbardziej wysuniętego na północ kurortu w Południowym Tyrolu, z małym, ale przyjemnym terenem narciarskim Ladurns.
- Alpejskiego miasteczka Vipiteno, które oferuje urokliwe kamienice, różnorodne restauracje i malownicze uliczki handlowe, otoczone pasmem górskim.
- Trzech dolin - : Val Racines/Ratschingstal, Val Giovo/Jaufental, Val Ridanna/Ridnauntal, które charakteryzuje nieskazitelna natura oraz wyjątkowa górska panorama. Na tych terenach znajduje się także ośrodek Racines-Giovo /Ratschings-Jaufen z 25 kilometrami tras. W pobliskich dolinach znajduje się wiele innych atrakcji jak trasy biegowe, zimowe szlaki turystyczne i tor saneczkowy.

Ratschings Tourismus Gen. Manuel Kottersteger
Ratschings Tourismus Gen. Manuel Kottersteger

W okolicy znajdują się trzy, przytulne ośrodki narciarskie, które oferują w sumie 61 kilometrów tras, nowoczesne kolejki linowe oraz gwarancję idealnej, śnieżnej pogody. Każdy z ośrodków to unikalne miejsce. Racines-Giovo/Ratschings-Jaufen oferuje idealne stoki z nowoczesnymi kolejkami linowymi. Monte Cavallo/Rosskopf to pełne słońca, niesamowite krajobrazy roztaczające się nad miastem, natomiast Ladurns to perfekcyjne miejsce na narciarską przygodę. Każdy z ośrodków posiada specjalną ofertę dla rodzin, osób początkujących, przyjazny ogród narciarski oraz życzliwych i wykwalifikowanych instruktorów. Stacje narciarskie oferują możliwość skorzy-stania ze wspólnego skipassu, co pozwala przeżyć niezapomniane chwile we wszystkich trzech ośrodkach.

Rodzinna strefa


Wszystkie trzy ośrodki są bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi. Region narciarski Ladurns w dolinie Val di Fleres/Pflerschtal otrzymał wiele nagród ze względu na jego położenie i cichą atmosferę. Oferuje doskonałe warunki zarówno dla rodzin, jak i początkujących oraz doświadczonych narciarzy, zapewniając im 16 kilometrów tras dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania jazdy. Pierwszorzędna szkoła narciarska, która znajduje się w regionie, jeszcze bardziej wzbogaca jego ofertę. W klubie "Fichti", dzieci powyżej trzeciego roku życia są pod opieką w bezpiecznym i pełnym atrakcji obszarze ćwiczeń. W rejonie narciarskim Racines-Giovo znajdują się prawdopodobnie najlepiej przygotowane stoki narciarskie w Alpach. Z kolei dzieci i nastolatki, którzy są już zaawansowanymi narciarzami, będą się doskonale bawić w parku rozrywki Racines-Giovo. Na terenie ośrodka znajdują się także szkółka narciarska oferujące naukę dla dzieci od lat 3 wzwyż.

Na wypełnionych słońcem południowych stokach Monte Cavallo znajdziemy najlepsze warunki dla początkujących. Rodzice, degustując włoskie "aperitivo", mogą obserwować, jak ich pociechy uczestniczą w lekcjach i stawiają pierwsze kroki na śniegu. Na Monte Cavallo można znaleźć najdłuższy sztucznie ośnieżony i całkowicie oświetlony naturalny tor saneczkowy we Włoszech.

TV Gossensass Klaus Peterlin
TV Gossensass Klaus Peterlin

Kuchnia i historia w połączeniu z relaksem


Schroniska i rustykalne chaty alpejskie są zdecydowanie jednym z głównych powodów spędzenia wakacji w Południowym Tyrolu. Wysokogórskie izby serwują wyborne aperitif, lokalne wino i pyszne dania, od doskonale wszystkim znanych klusek po lokalne produkty i domowe specjały.

Okolica oferuje również wiele możliwości relaksu. Od 7 do 28 marca 2020 roku można skorzystać z pakietu Ski-Wellness, który obejmuje zakwaterowanie, karnet narciarski, jogę na nartach w Racines-Giovo, QI-Yoga w Monte Cavallo oraz medytację w Ladurns. Warto także odwiedzić Balneum Wellness Spa w Vipiteno. Balneum, w swojej ofercie posiada zarówno kryty, jak i odkryty basen z przestronną sauną w alpejskim stylu. Materiały, które zostały wykorzystane przy jej zbudowaniu, pochodzą z okolicznych dolin Vipiteno-Racines. Elementy srebrnego kwarcu znajdujące się na podłogach i kabinach prysznicowych odzwierciedlają piękno górskiego świata. Niepowtarzalny kamień z doliny Val di Vizze/Pfitschtal ze srebrnym blaskiem nadaje wnętrzu dodatkową elegancję, tym samym ułatwiając relaks. W okolicy mieści się ponad dwadzieścia hoteli wellness, które w swoich ofertach posiadają szeroki wachlarz usług relaksacyjnych.

Ratschings Tourismus Gen. Manuel Kottersteger
Ratschings Tourismus Gen. Manuel Kottersteger

Więcej informacji na: www.sterzing-ratschings/zimowe_wakacje

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #vipiteno #racines

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021