skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

W Alpy czy Tatry? Zobacz nowe trasy

2012.12.07
Bombardier Q400
Kliknij, aby powiększyć.
Bombardier Q400
Narciarze i snowboardziści szykują sprzęt, a my podpowiadamy, dokąd warto wybrać się tej zimy - i czym! Nowymi kierunkami, zwłaszcza amatorów białego szaleństwa, kusi linia lotnicza Eurolot. W zimowym rozkładzie przewoźnika znajdziemy pięć nowych tras, w tym loty do Salzburga, Werony i Popradu. Samolotem w Alpy polecimy od 1 grudnia, w Tatry i do Zurychu Eurolot zabierze chętnych już teraz.
Loty do Salzburga z Warszawy i Gdańska, do Werony z Krakowa i Poznania, do Popradu z Warszawy, Gdańska i Poznania oraz do Zurychu z Krakowa to propozycje Eurolotu na otwarcie sezonu narciarskiego. Przewoźnik oferuje loty w atrakcyjnych cenach, większość na pokładzie nowoczesnych bombardierów Q400. - Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom nowe kierunki. Liczymy, że połączenia ucieszą zarówno amatorów zimowych sportów, jak i wszystkich szukających odpoczynku - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes zarządu Eurolot SA.

Salzburg
Kliknij, aby powiększyć.
Salzburg
Krampusy na starówce
Od słowackich Tatr, po Alpy w wydaniu austriackim, włoskim bądź szwajcarskim atrakcji - nie tylko dla narciarzy - zabraknąć nie powinno. Miejscowości słyną ze wspaniałych widoków i nowoczesnych ośrodków zimowych, jednak pod wieczór ożywa też ich centrum. Na początku grudnia na ulice salzburskiej starówki wychodzą przebierańcy w futrzanych strojach i rogatych maskach. To krampusy i perchty, które dzikim rykiem i hałasem witają mieszkańców i turystów. Te wyglądające groźnie rogate diabły, stanowią w Austrii świtę Świętego Mikołaja i są nieodłączną atrakcją regionu. Magnesem jest też nastrojowy jarmark bożonarodzeniowy, gdzie smakowite zapachy mieszają się z melodią kolęd. Znajdziemy tu unikatowe wyroby rzemiosła artystycznego, oryginalne prezenty gwiazdkowe i ozdoby choinkowe. Salzburski Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku potrwa od 22 listopada do 26 grudnia.

Włoskie Dolomity
Kliknij, aby powiększyć.
Włoskie Dolomity
Włoska kuchnia z widokiem na Dolomity
Werona to propozycja nie tylko dla zakochanych. W tym regionie można korzystać z 1200 kilometrów tras narciarskich i 470 wyciągów w 12 zimowych ośrodkach. Wieczory w Weronie warto spędzić na zwiedzaniu miasta, które słynie nie tylko z posągowej Julii. Grzechem będzie nie spróbować podczas takiej wyprawy słynnej włoskiej kuchni. Podróż samolotem jest przy tym wygodna i szybka. Lot z Polski do Włoch potrwa około dwóch godzin.Tatry, Poprad
Kliknij, aby powiększyć.
Tatry, Poprad
Białe szaleństwo w Tatrach
Centrum turystyki, sportu i wypoczynku. Tak można opisać leżący u południowych podnóży Tatr słowacki Poprad. Miasto stanowi znakomitą bazę wypadową do Wysokich i Niskich Tatr, Pienińskiego Parku Narodowego i Słowackiego Raju. Po dniu spędzonym na stoku na turystów czekają fińskie sauny, jaskinia lodowa i baseny w popradzkim AquaCity, należącym do najnowocześniejszych wypoczynkowych kompleksów wodnych w Europie. Obecnie narciarze mogą latać z Eurolotem do Popradu z Gdańska oraz Warszawy (od 22 grudnia linie uruchomią rejsy na Słowację z Poznania).

Nowe kierunki to nie koniec niespodzianek, jakie w tym sezonie Eurolot ma dla narciarzy. Od grudnia 2012 aż do 30 marca 2013 roku za zabranie na pokład samolotu nart lub snowboardu pasażerowie zapłacą połowę poprzedniej ceny, czyli 50 zł za przelot w jedną stronę. W promocyjnej cenie można też rezerwować bilety. Na stronie przewoźnika pod adresem www.eurolot.com wciąż dostępne są loty po 199 zł.

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019