skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W Jasnej przejechali w ciągu jednego dnia trzy razy dookoła świata

2022.04.28
W Jasnej przejechali w ciągu jednego dnia trzy razy dookoła świata
Kliknij, aby powiększyć.
W Jasnej przejechali w ciągu jednego dnia trzy razy dookoła świata
Jasna/Tatry Wysokie 28 kwietnia 2022 - Sezon zimowy 2021/22 dobiega końca. Pomimo startu sezonu z licznymi ograniczeniami, narciarzom udało się w ich ulubionych ośrodkach pokonać na nartach tysiące kilometrów. I wciąż jeszcze mogą poprawić swoje statystyki narciarskie.
Początek sezonu zimowego 2021/22 upłynął pod znakiem koronawirusa i różnych obostrzeń, które ograniczyły przepustowość kolejek linowych i możliwości bazy hotelowej. "Nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać w tym sezonie - ciągle mieliśmy pandemię, różne obostrzenia i doświadczenie z poprzedniego sezonu, którego praktycznie nie było. Jednak najwyraźniej ludziom brakowało jazdy na nartach, a gdy ośrodki mogły już na dobre rozkręcić działalność, narciarze dogonili zaległości. Dowodem na to jest fakt, że według Gopass Ski Challenge, tytuł King Of The Mountain za przejechanie w tym sezonie ponad 500 km zdobyło aż 3675 narciarzy, z czego 2964 posiadało karnet na cały sezon. Podczas gdy posiadacze Sprytnych Sezonówek jeździli na nartach niemal bez przerwy, jednodniowi goście wybierali dzień zgodnie z prognozą pogody, albo jeździli na nartach w te dni, na które udało im się upolować skipassy w przedsprzedaży w najlepszej cenie," ocenił statystyki narciarskie w dobiegającym końca sezonie 2021/22 Prezes Zarządu TMR - Igor Rattaj.

Indywidualnym królem wszystkich narciarzy w ośrodkach prowadzonych przez TMR jest 51-letni Jamil, który na swoim sezonowym karnecie narciarskim jeździł przez 124 dni pokonując aż 6347 km. Dla lepszej wyobraźni - jest to mniej więcej odległość z Jasnej do Quebecu w Kanadzie.
Najwięcej kilometrów w ciągu jednego dnia udało się pokonać w największym ośrodku na Słowacji - w Jasnej. W sobotę 12 marca 2022 roku ponad 7000 narciarzy przejechało łącznie aż 129 215 kilometrów, co w praktyce oznacza, że pokonali dystans równy ponad trzykrotności trasy dookoła świata.

Dzienny indywidualny rekord w liczbie przejechanych kilometrów został ustanowiony w Szczyrku, gdzie narciarz posiadający jednodniowy karnet przejechał na nartach 187 km. Rekordzista z sezonowym karnetem przejechał w ciągu jednego dnia w Szpindlerowym Młynie 136 km.

Wśród rodzin pozycję królów sezonu zapewniła sobie czteroosobowa rodzina z sezonowymi karnetami narciarskimi pokonując 6910 km w ciągu 112 dni. Wśród rodzin z jednodniowymi karnetami zwyciężyła dwuosobowa rodzina mająca na swoim koncie 2317 km i 42 dni jazdy.

Narciarze mogą jeszcze poprawić swoje statystyki narciarskie w Jasnej, w Tatrach Wysokich i w ośrodku Mölltaler Gletscher. Dzięki doskonałym warunkom od 30 kwietnia do 8 maja można szusować w Łomnickiej Przełęczy, w najbliższy weekend także w Jasnej i nad Jeziorem Szczyrbskim, a potem w zależności od warunków, z kolei na austriackim lodowcu Mölltaler sezon potrwa do 8 maja.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #jasna #tatry #gopass #słowacja #gdzie na narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com