skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W sobotę otwarcie nowej kolei na Skrzycznem

2017.09.04
W sobotę twarcie nowej kolei na Skrzycznem
Kliknij, aby powiększyć.
W sobotę twarcie nowej kolei na Skrzycznem
Dobiegła końca inwestycja przebudowy dolnego odcinka kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Począwszy od weekendu 9-10 września br. wyjazd koleją ze Szczyrku, przez halę Jaworzyna aż po szczyt Skrzycznego, będzie odbywać się już na całej długości nowoczesnymi i wygodnymi kanapami.
W sobotę 9 września od godziny 9:00 pierwsi turyści będą mogli przekonać się o komforcie, jaki zapewnia przejazd gruntownie zmodernizowanym odcinkiem kolei na Skrzyczne. Wysłużony przez lata wyciąg krzesełkowy zastąpiły tu czteroosobowe, nowoczesne kanapy, identyczne jak te, które od grudnia 2013 roku wywożą korzystających z kolei na odcinku z Jaworzyny na Skrzyczne. Po modernizacji zwiększy się dwukrotnie przepustowość na odcinku nieco ponad 1,5 kilometra z dolnej stacji w Szczyrku na halę Jaworzyna, osiągając zdolność przewozową 2400 osób na godzinę.


Warto przypomnieć, że pierwsze prace ziemne i fundamentowe podpór pośrednich rozpoczęły się tu już w roku ubiegłym, nie zakłóciły one funkcjonowania kolei na górnym odcinku podczas minionego sezonu narciarskiego. Wiosną ruszyła zasadnicza część inwestycji. Zdemontowana została dotychczasowa kolej, w jej miejsce zainstalowano kanapy włoskiej firmy Leitner. Zgodnie z wyznaczonym harmonogramem prace finiszowały końcem sierpnia. Po dokonaniu niezbędnych odbiorów zapadła decyzja o uruchomieniu przebudowanej części na weekend 9-10 września (w godz. 9:00-18:00).

- Doprowadziliśmy do końca bardzo ważną i wyczekiwaną inwestycję, która zbliża naszą bazę narciarską do najwyższych standardów - mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. - Podkreślić należy, że realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa bez finansowania i przychylności Ministra Sportu i Turystyki, dostrzegającego potrzebę wspierania rozwoju sportu alpejskiego i tego rodzaju turystyki - dodaje dyrektor Kotowicz.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #narty #skrzyczne #cos #fis #leitner #jaworzyna #zima

powrót

Zobacz
COS Szczyrk - budowa nowej 4-os. kolei (maj 2017)
COS Szczyrk - budowa nowej 4-os. kolei (maj 2017)
COS Szczyrk - budowa nowej 4-os. kolei (maj 2017)
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com