skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W Szczyrku ZIMA BĘDZIE!

2020.11.13
W Szczyrku ZIMA BĘDZIE!
Kliknij, aby powiększyć.
W Szczyrku ZIMA BĘDZIE!
Kiedy z drzew zaczynają opadać liście, a słońce zatacza coraz mniejszy łuk, jest to znak dla ośrodków narciarskich, że już najwyższa pora zacząć przygotowania do zimy. Pomimo niespodziewanych wydarzeń w roku 2020, które ogarnęły cały świat - sezon letni w Szczyrk Mountain Resort przebiegł znakomicie co pokazały tłumy turystów szukających w górach bezpieczeństwa, wolności i przestrzeni. Goście odwiedzający Szczyrk mogli korzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji, a największą popularnością cieszyły się górskie ścieżki rowerowe oraz turystyczna podróż czterema kolejami nazwana Pętlą Szczyrkowską.

Zobacz także:

Jak będzie wyglądała zima?


Pomimo nowej dla wszystkich rzeczywistości, w Szczyrku przygotowania do śnieżnej zimy idą pełną parą. Jesteśmy pełni nadziei, że zbliżający się sezon narciarski będzie można przeprowadzić równie sprawnie, jak niedawno zakończony, udany sezon turystyczno - rowerowy.

W Szczyrk Mountain Resort trwają właśnie odbiory techniczne kolei, a na trasach zjazdowych rozstawione i gotowe do uruchomienia są już urządzenia do naśnieżania. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne już w drugiej połowie listopada zostaną uruchomione. Jeśli tak się stanie otwarcie ośrodka planowane jest na dzień 18 grudnia.

Jakie atrakcje i nowości będą czekać na turystów w Szczyrku?


Zimą Szczyrk Mountain Resort jest jedną z najchętniej odwiedzanych w kraju aren narciarstwa. Długie i zróżnicowane trasy, niesamowity klimat szczyrkowskich gór oraz nowoczesna infrastruktura wyciągowa są głównymi magnesami przyciągającymi w to miejsce. I choć w tym roku nie powstała u nas żadna nowa kolej, to jest kilka nowości, o których warto wspomnieć.

- Po intensywnych i ogromnych w swej skali 3 latach inwestycji, jakie miały miejsce w Szczyrku, ciężko będzie zaskoczyć gości spektakularnymi nowościami, choć oczywiście w tym temacie, czyli w temacie dalszego rozwoju i dalszej rozbudowy infrastruktury w Szczyrku nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i kolejne inwestycje zarówno w tą letnią jak i zimową infrastrukturę są w trakcie przygotowywania. Niewątpliwie ogromną nowością i pewnie wyczekiwaną będzie zmiana naszej polityki cenowej, która przyniesie nie tylko niższy poziom cen (nawet o 20% niższe ceny w kasach w stosunku do poprzedniego sezonu), ale także bardziej elastycznie dopasowane ceny i produkty dla tych gości, którzy niekoniecznie w ośrodku chcą spędzić cały dzień na nartach, a są zainteresowani kilkugodzinną jazdą. W kasach ośrodka będzie można kupić karnety aktywne odpowiednio od godz. 12, 13 i 14 - powiedział dyrektor ośrodka Szczyrk Mountain Resort Grzegorz Przybyła w przedsezonowym spocie promocyjnym:

Wszystkich narciarzy i snowboardzistów zachęcamy do zakupu karnetu sezonowego Sprytna Sezonówka, a już od 18 listopada ruszamy za sprzedażą online karnetów na sezon zimowy 20/21. Najwygodniejszy, najbezpieczniejszy i najszybszy zakup skipassów to tylko online przez platformę www.gopass.pl z cenami online niższymi nawet do 30% w stosunku do cen regularnych w kasach!

W nadchodzącym sezonie na popularności zyskiwać będzie narciarstwo skiturowe. Dlatego już od początku sezonu w naszym centrum testowym K2 pojawi się jeszcze więcej nowych kompletów nart i splitboardów. Osoby początkujące będą mogły skorzystać z oferty szkoleń i wypraw skiturowych. Szczyrk to nieograniczone możliwości do uprawiania tego niesamowitego sportu, który jest połączeniem narciarstwa i górskiej przygody.Dużym zainteresowaniem w roku ubiegłym cieszyły się 5- dniowe kursy dla najmłodszych adeptów narciarstwa. W nadchodzącym sezonie oferta zostanie rozszerzona o zajęcia dla dzieci już w wieku 4-6 lat. Szkolenia całościowo będą prowadzone pod okiem instruktora i animatorki, gdzie oprócz nauki jazdy na nartach dzieci będą miały czas na zabawy na śniegu lub w Baby Roomie. Jest to jedyna tego typu oferta w Szczyrku. Mamy również przygotowaną ciekawą ofertę dla zaawansowanych narciarzy, którzy będą chcieli potrenować swoje umiejętności "na tyczkach" pod okiem doświadczonego trenera.

Oczywiście bardzo ważna informacja dla wszystkich, którzy będą klientami naszego hotelu i naszej szkoły narciarskiej. Klienci będą mogli korzystać z tak zwanych fast passów, czyli szybkich wejść poza kolejnością.

Największe znaczenie w przebiegu sezonu zimowego będzie miało bezpieczeństwo.


Naszym zadaniem będzie nie tylko przygotowanie ośrodka narciarskiego do zimy, ale także zapewnienie gościom bezpiecznego, komfortowego i dającego satysfakcję pobytu.
Szczyrk Mountain Resort zrzeszony jest w stowarzyszeniu Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, które reprezentuje branżę narciarską w Polsce.

- Wierzymy, że wspólnie uda nam się wypracować zasady, które zapewnią bezpieczne funkcjonowanie ośrodków narciarskich w kraju. Funkcjonując w sezonie letnim, wdrożyliśmy wiele rozwiązań i procedur mających na celu, zwiększenie bezpieczeństwa, wśród nich należy wymienić dezynfekowanie gondoli i kanap, specjalne korytarze i oznaczenia, które wymuszają odległości między gośćmi, system informujący naszych gości o obostrzeniach i restrykcjach, które aktualnie obowiązują - mówi dyrektor ośrodka.

Po udanym i bezpiecznym sezonie turystyczno-rowerowym liczymy na równie dobry sezon zimowy z górską wolnością i przestrzenią, przede wszystkim bezpiecznym szusowaniem w roli głównej.

Wierzymy, że ZIMA BĘDZIE i nie możemy doczekać się na przyjazd pierwszych narciarzy i snowboardzistów.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #szczyrkowski #szczyrk mountain resort #zima

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com