skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

W Trentino ruszają wszystkie wyciągi

2012.12.06
Madonna di Campiglio fot. skionline.pl
Po ostatnim, niezwykle ruchliwym na stokach weekendzie, stęsknieni za śniegiem amatorzy sportów zimowych będą mogli korzystać z dużo większej ilości tras - niemal wszystkie należące do regionu Skirama Dolomiti i Dolomiti Superski inaugurują nowy sezon zimowy.

Zobacz także:

W tym roku początek sezonu w Trentino jest wyjątkowo udany. Wiele ze stacji uruchomiło wyciągi już w zeszły weekend, a najbardziej spragnieni świeżego śniegu amatorzy sportów zimowych nie przegapili okazji i spędzili pierwszy weekend na nartach lub snowboardzie. W tym roku, pogoda sprzyja - w zeszłym tygodniu w Trentino spadło sporo śniegu, a panujące przez kolejne dni niskie temperatury umożliwiły odpalenie armat i produkcję sztucznego śniegu. W pierwszy weekend grudnia zapachniało prawdziwą zimą, kolejna sobota i niedziela miesiąca będzie w górach z pewnością biała, a na niemal ośmiuset kilometrach tras należących do dwóch głównych regionów narciarskich nie zabraknie śniegu i panować będą bardzo dobre warunki.

SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta od zawsze uważany był za jeden z najlepszych regionów w Alpach. Korzystając z jednego skipassu zwiedzić można słynne, położone w zachodniej części Trentino ośrodki narciarskie. W miniony weekend sezon rozpoczął się w Madonnie di Campiglio, Folgaridzie - Marillevie, Passo del Tonale, Andalo - Fai della Paganella i Monte Bondone. Na stokach panował całkiem spory ruch, co dodatkowo zachęciło gestorów kolejnych ośrodków do szybkiego uruchomienia wyciągów. Od 7 grudnia będzie można pojeździć również w Pinzolo, Folgaria - Lavarone i Peio.

Drugi z położonych częściowo na terenie Trentino regionów narciarskich - Dolomiti Superski jest największą na świecie siatką wyciągów objętych jednym karnetem i prawdziwym rajem dla miłośników sportów zimowych. Na jego terenie położone są stacje Val di Fassa, Moena - Tre Valli, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza - Passo Rolle.

Za kolejnych kilka dni otwarte zostaną również trasy w Panarotta and Polsa - San Valentino. Wkrótce pojeździmy też w stacji Passo Brocon. Dzięki panującym przez kilka ostatnich dni niskim temperaturom, sterowany komputerowo system naśnieżania, który obejmuje ok. 90 proc. wszystkich tras w Trentino ruszył pełną parą.

Aktualne warunki śniegowe, jakie panują w każdym zakątku Trentino sprawdzić można pod adresem www.visittrentino.it, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje o działających wyciągach.

Tagi: #włochy #trentino #dolomity #skirama

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020