skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W weekend otwarcie tras na Pilsku i tańsze karnety

2015.01.16
Dobra informacja dla narciarzy dotarła do nas z Korbielowa - najprawdopodobniej w sobotę zostaną uruchomione kolejne wyciągi na Pilsku. Mimo niezbyt dużej ilości śniegu, udało się doprowadzić trasy w górnej części ośrodka do zadowalającego stanu, a tym samym do "prawdziwego" rozpoczęcia sezonu na tej, cieszącej się dawniej opinią jednej z najlepszych w kraju, narciarskiej górze.

Zobacz także:

Do tej pory w Korbielowie pojeździć można było jedynie na trasach prowadzących z Soliska do Kamiennej. Czynna jest tu kolej Baba i 4-osobowe krzesło - warunki na trasach są dość dobre (miejscami dostateczne), zwłaszcza przed południem, choć śnieg wtedy bywa mocno zmrożony. Dzięki znacznej wysokości (Pilsko to najwyższa po Kasprowym narciarska góra w Polsce) i panującej wyżej ujemnej temperaturze, w rejonie Hali Miziowej utrzymuje się pokrywa śniegu sięgająca ok. 40 cm. Odpowiednie przygotowanie powinno więc pozwolić na otwarcie tras w sobotę.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w ON Pilsko w Korbielowie

Uruchomione mają zostać wyciągi: VII powyżej Hali Miziowej, a także V i VI z Hali Szczawiny na Miziową. Wzdłuż tych tras będzie można jeździć. Gospodarze terenu w rozmowie z redakcja skionline.pl, zapewniają, że warunki w obrębie Hali są dobre i dostateczne (stoki twarde, śnieg przewiany), natomiast poniżej, w lesie - bardzo dobre. Działać będzie także dwuosobowa kolej z polany Strugi (parking) na Halę Szczawiny, która dowozić będzie narciarzy (zjazd koleją w dół będzie darmowy).

ON Pilsko w Korbielowie
ON Pilsko w Korbielowie

W ośrodku od 17 stycznia obowiązywać będą także ceny karnetów niższe o 10%, co ma przyciągnąć narciarzy na trasy w Korbielowie. Na weekend zapowiadana jest dość korzystna pogoda - słońce, niewielkie zachmurzenie, w górze lekki mróz, a w niedzielę umiarkowane opady śniegu. Zapewne więc znajdzie się sporo chętnych, chcących w końcu w tym sezonie pojeździć na Pilsku.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #polska #korbielów #miziowa #pilsko

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com