skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Warunki narciarskie na austriackich lodowcach przed majówką

2017.04.27
Kliknij, aby powiększyć.
Dzięki obfitym opadom śniegu, które w kwietniu nawiedziły tereny alpejskie, pokrywa śnieżna w wybranych stacjach miejscami przekracza 2,5 metra. A to nie koniec opadów - według prognoz, w najbliższych dniach w Tyrolu spadnie jeszcze ponad pół metra białego puchu. Chociaż wiele ośrodków zakończyło już sezon, niektóre tereny narciarskie nadal pozostają otwarte. Przed długim weekendem majowym sprawdzamy, jakie warunki panują na austriackich lodowcach.

Zobacz także:

Kaunertal


Najbardziej wysuniętym na zachód lodowcem w Austrii jest Kaunertal, oferujący łącznie 22 kilometry tras o różnym stopniu trudności, 36 kilometrów tras alternatywnych, urozmaicone drogi skitourowe, jak również 8 nowoczesnych kolejek i wyciągów. Obecnie grubość pokrywy śnieżnej wynosi 127-194cm, otwarte są wszystkie trasy i siedem wyciągów. Za jednodniowy skipass trzeba zapłacić 33,00 euro (od 24 kwietnia), a sezon zakończy się tu 5 czerwca.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Kaunertal

Pitztal


Sąsiedni Pitztal to najwyżej położony lodowiec w Tyrolu (szczyt Wildspitze 3.768 m n.p.m.). Łączna długość tras zjazdowych wynosi 22 kilometry. Jeśli lubicie szusować poza przygotowanymi trasami, na lodowcu Pitztal znajdziecie wiele oznakowanych szlaków, na przykład prowadzący przez dolinę Taschachtal w dół do Mandarfen. W tej chwili czynne są wszystkie koleje i wyciągi oraz zdecydowana większość tras, a grubość pokrywy śniegu oscyluje w granicach 146-193cm. Jednodniowy karnet kosztuje 44,00 euro, a tereny narciarskie będą otwarte do 7 maja.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Pitztal

Sölden


Kolejnym, niezwykle popularnym wśród Polaków ośrodkiem narciarskim, jest Sölden, położone w malowniczej dolinie Ötztal. Pomiędzy dwoma lodowcami - Rettenbach i Tiefenbach - znajduje się wykuty w skale tunel, umożliwiający przejazd na nartach. Łącznie na terenach lodowcowych oddano do użytku 34,5 km tras oraz 10 kolei i wyciągów. Wraz z obszarami położonymi poniżej, narciarze mogą korzystać w chwili obecnej z 72 kilometrów tras oraz 18 wyciągów (do 1 maja). Później czynne będą górne partie ośrodka (do 7 maja). Grubość pokrywy śnieżnej wynosi 84-299cm, a cena jednodniowego skipassu to 41,50 euro.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Soelden

Stubai


Stubai - największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii - wielokrotnie bywał wyróżniany jako najbardziej przyjazne rodzinom miejsce w Alpach. Znajduje się tu 26 wyciągów i 35 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Warstwa śniegu sięga obecnie 220cm, uruchomiono 22 wyciągi i 38 kilometrów tras. Na Stubaiu sezon potrwa do 18 czerwca, a za całodzienny skipass, obowiązujący do 6 maja włącznie, zapłacicie 46,00 euro. Zgodnie z wiosennym cennikiem (7 maja-18 czerwca) karnety potanieją i do końca sezonu jednodniowy skipass będzie kosztował 39,10 euro.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Stubai

Hintertux


Hintertux jest najbardziej wysuniętym na wschód lodowcem Tyrolu, i co za tym idzie, najbliżej położonym w stosunku do polskiej granicy. Całoroczny ośrodek narciarski oferuje 60 kilometrów tras o wszystkich stopniach trudności, 21 nowoczesnych kolei i wyciągów oraz wiele atrakcji dla całej rodziny. W dniach 29 kwietnia-6 maja podczas "The Polish Spring Testival in Hintertux" będzie można przetestować najnowsze modele nart z kolekcji 2017/2018. Grubość pokrywy śniegu wynosi 70-220cm, narciarze mogą korzystać z 49 kilometrów tras i 18 wyciągów. Do 12 maja cena jednodniowego skipassu to 51,00 euro, a od 13 maja za całodzienną jazdę na nartach zapłacicie 43,50 euro.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Hintertuz

Lodowiec Kitzsteinhorn
Lodowiec Kitzsteinhorn

Kitzsteinhorn


W kraju związkowym Salzburg, położonym na wschód od Tyrolu, znajduje się lodowiec Kitzsteinhorn ze znanymi pobliskimi miejscowościami Kaprun i Zell am See. Spośród wszystkich 41 kilometrów tras, otwartych jest obecnie 35 kilometrów oraz 15 wyciągów. Warstwa śniegu na trasach sięga 240cm, a ośrodek będzie czynny dla narciarzy aż do 23 lipca. Podczas długiego weekendu majowego cena jednodniowego karnetu wyniesie 47,00 euro, natomiast od 15 maja skipass będzie kosztował 42,00 euro.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Kitzsteinhorn

Mölltaler


Jeszcze jednym austriackim lodowcem, otwartym podczas polskiej majówki, jest leżący w Karyntii Mölltaler. Tutejsze tereny wyróżniają się pozbawionymi przeszkód szerokimi trasami zjazdowymi przeważnie o łagodnym nachyleniu, które idealnie nadają się na rodzinny wyjazd narciarski. Obecnie otwartych jest 14 kilometrów tras, jak również 8 kolei i wyciągów, natomiast grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga 270cm. Koszt całodniowego skipassu to 45,00 euro, a zakończenie sezonu na lodowcu zaplanowano na 7 maja.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Mölltaler

Według prognoz, pogoda na lodowcach w najbliższych dniach będzie zmienna. Do piątku zapowiadane są intensywne opady śniegu, w sobotę i niedzielę możemy się spodziewać pięknych, słonecznych dni, a od poniedziałku znowu pojawi się zachmurzenie i może przelotnie poprószyć.

bk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #lodowce #hintertux #kaprun #stubai #soelden #pitztal

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com