skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wielkanoc na nartach, czyli świąteczne #szusowanko w Zieleńcu

2018.03.28
Wielkanoc na nartach, czyli świąteczne #szusowanko w Zieleńcu
Kliknij, aby powiększyć.
Wielkanoc na nartach, czyli świąteczne #szusowanko w Zieleńcu
Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, również w tym roku będzie można w trakcie wielkanocnych świąt pojeździć w Zieleńcu na nartach i snowboardzie. Począwszy od piątku aż do poniedziałku ośrodek pracować będzie pełną parą od rana do późnego wieczora.
Stacja kontynuuje rozpoczęty jeszcze jesienią narciarski sezon. Począwszy od 18 listopada Zieleniec Ski Arena otwarta jest dla narciarzy i snowboardzistów, oferując w tym czasie dobre i bardzo dobre warunki narciarskie.

"Na tegoroczną zimę naprawdę nie możemy narzekać. Wszystko wskazuje na to, że i w tym sezonie potwierdzi się teza mówiąca o tym, że sezon w Zieleńcu trwa przez niemal 150 dni w roku" - mówi Grzegorz Głód, menedżer stacji. "Tym bardziej się więc cieszymy, że i w trakcie wielkanocnych świąt nasi goście będą mogli jeszcze pojeździć. Mało tego, sezon najprawdopodobniej zamkniemy dopiero 8 kwietnia - o dokładnej dacie będziemy jeszcze informować" - dodaje.

Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena od listopada tętni życiem - liczne wydarzenia i atrakcje odbywają się tutaj niemal przez cały czas, co nie zmieni się też po zakończeniu zimowego sezonu. Na razie jednak Zieleniec szykuje się na święta i przyjazd wielu gości z różnych stron Polski.

"Pogłoski o otwartym wciąż sezonie dochodzą do najdalszych zakątków naszego kraju, dlatego też w okresie świątecznym spodziewamy się wielu gości. Widać to zresztą po dokonywanych przez nich rezerwacjach w naszych hotelach i pensjonatach - miejsc zostało już naprawdę niewiele" - analizuje dane o frekwencji Grzegorz Głód. Warto w tym momencie podkreślić, że większość obiektów noclegowych położonych jest w Zieleńcu bezpośrednio przy stokach, co znacząco podnosi komfort korzystania z całej infrastruktury.


Okres świąteczny rozpocznie się w Zieleńcu na dobre już w piątek, kiedy to stacja wróci do trybu wysokiego sezonu. Czynna będzie wtedy większość z 29 kolei i wyciągów. - ośrodek rozpoczynać będzie pracę o godzinie 9:00, a te trasy i wyciągi, które posiadają sztuczne oświetlenie, dostępne będą dla narciarzy do 22:00.


Oczywiście dostępność tras i wyciągów może być modyfikowana w odniesieniu do panujących w stacji warunków, które wiosną mogą się dynamicznie zmieniać. Biorąc jednak pod uwagę prognozy na najbliższe dni, warunki będą jak na tę porę roku wyjątkowo stabilne. Wszystkich zainteresowanych jazdą na nartach ośrodek odsyła po bieżące informacje na stronę internetową, gdzie każda zmiana w dostępności tras czy wyciągów jest od razu publikowana.

Oprócz bazy noclegowej i gastronomicznej przez cały czas otwarte będą również wypożyczalnie sprzętu i narciarskie szkoły. Więc nawet, jeśli ktoś do Zieleńca przyjedzie wyłącznie na święta bez narciarskiego sprzętu, bez problemów będzie mógł wypożyczyć go na miejscu.

Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena

Dodatkową atrakcją świątecznego okresu będą Zawody Wielkanocne, które rozegrane zostaną 2 kwietnia na stoku Winterpol W4. Inspiracja do ich organizacji był jeden z najstarszych w regionie cykli zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy - w 7 kategoriach wiekowych ścigać się na stoku będą przedstawiciele niemal każdego pokolenia narciarzy. Szczegółowe informacje dotyczące Zawodów Wielkanocnych dostępne są na stronie internetowej stacji narciarskiej.

Również tam na bieżąco publikowane są ważne dane odnośnie do panujących aktualnie w Zieleńcu warunków narciarskich, a także prognoza pogody na najbliższe dni. Na stronie można również na żywo podglądać to, co aktualnie dzieje się w stacji dzięki transmisjom na żywo z kamer internetowych.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #szusowanko #ski arena #ranking stacji #najdłuższy sezon

powrót

Zobacz
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - zima w pełni
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com