skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Alta Badia

Opis stacji
Alta Badia to stacja narciarska w Tyrolu Południowym, w dolinie Hochabteital, u podnóża masywu Sella. Rozległą ski arenę tworzą tereny narciarskie wokół pięciu alpejskich wiosek: Corvary, La Villi, Colfosco, San Cassiano i Pedraces.

Alta Badia leży w samym sercu największego na świecie kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski i właśnie dzięki swemu centralnemu położeniu stanowi doskonały punkt wypadowy na najbardziej znane i malownicze alpejskie szlaki narciarskie. Blisko stąd na trasy słynnej Sellarondy, 26-kilometrowej (a wliczając także odcinki pokonywane wyciągami - niemalże 40-kilometrowej), widokowej trasy wokół masywu Sella, którą można pokonywać zarówno w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwnym; doskonałe połączenie istnieje też z trasami Marmolady, spośród których najbardziej chyba znaną jest 10-kilometrowa Pista Bellunese. Z Alta Badia można wyprawić się na narciarską eskapadę szlakami I wojny światowej. Na nartach, wyciągami, skibusami pokonuje się w ciągu jednego dnia 82 km wokół masywu Col di Lana, gdzie w latach 1915 - 1918 toczyły się działania wojenne i gdzie do dziś znajduje się wiele pamiątek z tego okresu. Z tych przeszło osiemdziesięciu kilometrów niemal jedną trzecią stanowią same zjazdy (ok.30 km). Inne, nie mniej interesujące, choć może nieco mniej znane, panoramiczne trasy w rejonie Alta Badia to: Santa Croce, Lagazuoi, czy Val Stella Alpina.

Na stokach w Alta Badia zawsze dzieje się coś interesującego. Cały zimowy sezon obfituje w rozmaite imprezy: czy to zawody Pucharu Świata, czy słynny Sellaronda Skimarathon, czy wreszcie cała masa periodycznych imprez organizowanych przez miejscowe szkółki narciarskie (pokazy różnych technik narciarskich, zjazdy z pochodniami - zawsze przy muzyce i grzanym winie). Regionalną ciekawostką są tzw. hay-sledge competitions. Są to zawody nawiązujące do tradycji z początku XX w., kiedy to zwózka siana z wysoko położonych hal w zimowe miesiące stanowiła nie lada wyzwanie. Dokonywano tego przy użyciu sań ciągniętych przez konie. Obecnie uczestnicy zawodów, odziani w tradycyjne stroje, mają za zadanie pokonać z ładunkiem siana wytyczoną trasę slalomu. Fajna zabawa i ciekawe widowisko.

Jeśli chodzi o bazę apres-ski, to rejon Alta Badia ma naprawdę wiele do zaproponowania. Najlepiej pod tym względem wypada z pewnością Corvara; najmniejsze i najspokojniejsze Pedraces posiada siłą rzeczy najskromniejszą ofertę. Ale i tutaj nie przyjdzie nam się nudzić.

Wszędzie natomiast można spróbować przysmaków ladyńskiej kuchni; chętni mogą nawet wziąć udział w kursie gotowania potraw regionalnej kuchni ...

Najdłuższa trasa: Vallon-Corvara, 4,3 km długości, różnica poziomów: 973 m.

Zimowe szlaki piesze: ok.80 km

Tory saneczkowe: naturalny tor saneczkowy "Trù Liösa Foram" w San Cassiano - 3,5 km długości, tor saneczkowy Punta Trieste-Corvara - 2 km długości, tor Pralongià/Störes - Armentarola/San Cassiano - 3 km, tor Spëscia/La Val - Armentara - La Crusc - 10 km.

Łyżwiarstwo: kryte lodowisko w Corvarze, zamarznięte jezioro Sompunt w Pedraces.
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020