skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Plose
Brixen

fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Monte Plose (2445 m), górująca nad uroczym, historycznym miasteczkiem Brixen (Bressanone) to chyba największa platforma widokowa w Południowym Tyrolu. Wjeżdżając na jej szczyt, proszę przygotować się na widok niezwykły, stąd bowiem roztacza się spektakularna 360-stopniowa panorama na Dolomity, Alpy i Dolinę Isarco.

Wizytówką ośrodka jest najdłuższa tyrolska trasa zjazdowa "Trametsch" o długości 9 km i spadku 1400 m. Prawdziwe wyzwanie dla osób, które zapomniały o przygotowaniu kondycyjnym do zimy. Trasa rozpoczyna się czerwonym odcinkiem, na końcu którego dwa lata temu ustawiono nową kanapę. Oznacza to, że jeśli nogi odmówią posłuszeństwa, zamiast kontynuować podróż legendarną trasą, możemy wygodnie wjechać z powrotem w górę. Kontynuując zjazd - czerwony szlak przechodzi w czarny, miejscami dość wąski, więc trzeba uważać, zwłaszcza na ostrych zakrętach. Wracamy gondolą na górę, gdzie czekają bardzo szerokie, odpowiednie także dla początkujących osób trasy. Jedynym mankamentem są tu często wiejące wiatry, które smagają narciarzy i zmiatają ze stoków śnieg (fragmenty tras bywają oblodzone).

Prócz uprawiania narciarstwa, na Monte Plose możemy też jeździć na sankach - tuż obok górskiej chaty Rossalm znajduje się 5 tras saneczkowych. Po jednej z nich - Lűsen/Petschied (800 m), raz w tygodniu można śmigać na sankach również po zmroku. Trasa jest oświetlona w środy i można z niej korzystać między 19.00 - 22.00.

W ramach alternatywnych zajęć wieczornych polecamy odwiedzić Aquarena - nowoczesny park wodny, albo udać się na spacer uliczkami uroczego Brixen. Miasteczko leży u zbiegu rzek Eisack i Renz, a znaleźć w nim można prawdziwe perełki architektury - stare rezydencje, zabytkowe kościoły, katedrę, klasztor z gotyckimi freskami i "Hofburg" - byłą rezydencję biskupa, w której dziś mieści się muzeum diecezjalne.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 7 1 tak
Długość tras zjazdowych:40 km
- trasy łatwe9 km
- trasy średnie22 km
- trasy trudne9 km
Wysokość: 1067 - 2512 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:45 do 16:45
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Brixen Plose
Dla narciarzy
stok dla dzieci:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Plose
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Plose Ski S.p.a.
Telefon:+39-0472-200433
Fax:+39-0472-200498
WWW:www.plose.org
Brixen Plose
Zobacz
Plose - Południowy Tyrol, Włochy
Plose - Południowy Tyrol, Włochy
Plose - Południowy Tyrol, Włochy
Booking.com