skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Ski Center Latemar
Obereggen

fot. J.Ciszak/skionline.pl
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Obereggen, czyli włoskie San Floriano, to baza wypadowa na tereny narciarskie ośrodka Ski Center Latemar - stacji położonej w Południowym Tyrolu, u podnóża masywu Latemar, w środkowej części Dolomitów. Obereggen leży tylko 20 minut jazdy samochodem od Bolzano. Jest to jedna z najdogodniej zlokalizowanych (jeśli chodzi o dojazd z Polski) włoskich stacji narciarskich.

Ten nowoczesny ośrodek, rozciągający się na wysokości od 1 600 m n.p.m. do 2 200 m n.p.m., oferuje odwiedzającym go turystom wprost wymarzone warunki do zimowego wypoczynku.

Zakwaterowanie w miasteczku Obereggen zapewnia bezpośredni dostęp do całej sieci infrastruktury narciarskiej, z 43 kilometrami tras zjazdowych. Lokalny skipass obowiązuje również w kilku sąsiednich ośrodkach, tworzących łącznie kompleks narciarski Val di Fiemme, co daje w sumie możliwość korzystania z około 140 kilometrów tras. Na terenie Ski Center Latemar ważny jest także karnet Dolomiti Superski.

W masywie Latemar najwięcej możliwości jeśli chodzi o wybór tras znajdą średniozaawansowani narciarze. Dużo tu bowiem długich, przebiegających w ciekawie ukształtowanym terenie zjazdów o średnim stopniu trudności. Dzieci i początkujący mają z kolei do dyspozycji szerokie, łagodne zbocza i bezpieczne nartostrady, ciągnące się od Pampeaga aż do Obereggen. Doświadczeni narciarze mogą wybierać spośród kilku atrakcyjnych czarnych zjazdów, z których najbardziej znaną i najszybszą jest trasa Zanggenberg, licząca blisko 2,5 km, o nachyleniu 58°.

Atrakcją dla snowboardzistów jest snowpark z imponującym widokiem na masyw Latemaru.

Wieczorami istnieje możliwość jazdy na oświetlonej trasie zjazdowej w Obereggen o długości 1,5 kilometra. Raz w tygodniu, podczas wieczornych zjazdów, można bezpłatnie testować najnowszy sprzęt Salomona.

fot. J.Ciszak/skionline.pl
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Ski Center Latemar dzięki niezwykle nowoczesnemu systemowi sztucznego naśnieżania przez cały zimowy sezon oferuje optymalne warunki śniegowe.

Obereggen nie posiada oferty dla narciarzy biegowych. Jednak leżący w pobliżu płaskowyż Nova Ponente i Monte san Pietro, posiadający rozległą sieć tras jest idealnym wprost miejscem do uprawiania tego sportu. Wspaniale przygotowane trasy biorą swój początek w leżących na wysokości przeszło 1 300 m n.p.m. wioskach Nova Ponente (Deutschnofen) i Monte san Pietro (Petersberg).

Na sankach zjeżdżać można zarówno w Obereggen, jak i okolicach. Tor saneczkowy w Obereggen, o długości 2,5 km, jest czynny również wieczorami.

Ski Center Latemar to nowoczesny i ruchliwy ośrodek, który tętni życiem, zarówno za dnia, jak i w nocy. Rozliczne knajpki oferują zróżnicowane klimaty i różne rodzaje muzyki. Obok narciarskich chat funkcjonują disco-bary.

Będąc w Obereggen, trzeba koniecznie wstąpić do stojącego tuż przy narciarskich stokach "Tipi" - jedynego w swoim rodzaju baru, zbudowanego na wzór indiańskiego namiotu, tyle, że w makroskali: budowla ma aż 10 m wysokości.

Szeroką sławą cieszy się również Ganischgeralm - chata narciarska na wysokości 2 045 m n.p.m., wybudowana w latach 70., w późniejszych czasach modernizowana i odnawiana, będąca tradycyjnym miejscem odwiedzin narciarzy, snowboardzistów i amatorów zimowej opalenizny.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 14 2 tak
Ilość tras zjazdowych:40 szt.
Długość tras zjazdowych:48 km
- trasy łatwe9 km
- trasy średnie32 km
- trasy trudne7 km
Wysokość: 1665 - 2207 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2019.11.30 do 2020.04.19
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
heli-skiing:
halfpipe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen termalny:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Informationsbüro Obereggen
Telefon:+39 0471 615848
WWW:www.obereggen.com
Zobacz
Czy ośrodek narciarski może być eko?
Obereggen i Carezza w dolinie Val d`Ega - odkryj słoneczne Dolomity Południowego Tyrolu
Nowa kolej gondolowo-krzesełkowa w Obereggen (Południowy Tyrol)
Ski Center Latemar - z Predazzo do Obereggen
Ski Center Latemar - z Predazzo do Obereggen
Ski Center Latemar - z Predazzo do Obereggen

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020