skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Monte Bondone

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
Nartostrady rozpościerające się na powierzchni siedemdziesięciu hektarów, 90% tras z gwarantowanym śniegiem (dośnieżanych armatkami), widoki na Dolomity Brenta, lasy i cisza. Nie tylko zjazdy, ale również biegi na obszernej pętli płaskowyżu Viote, wędrówki na rakietach śnieżnych i snowpark dla amatorów snowboardu. Monte Bondone jest górą należącą do Trento, dzielnicą pełną śniegu i nieskażonej natury.
Monte Bondone jest zachwycającą górą. Oferuje ona dzieciom przytulne parki zabaw położone przy trasach narciarskich. Poza tym dla dzieci organizowane są różne zajęcia, takie jak spacery nocne z latarkami pod opieką przewodników alpejskich i kursy jazdy na nartach dla najmłodszych.

W zeszłym roku u stóp sławnej trasy narciarskiej "Pista Cordela" otwarto nowy snowpark. Specjalną atrakcją snowparku, jest nowy "superpipe" - wielka konstrukcja, o długości 120 metrów, szerokości 18, osiągająca nachylenie 30% ze ścianami o wysokości 5,5 metra! Tym, którzy pozostają wierni zjazdom, warto przypomnieć trasę narciarską "Gran Pista", o długości 3,5 km i różnicy poziomów 800m, łączącą Fortino i Malga Mezzavia. Została ona całkowicie zrekonstruowana i nazwana super trasą Trentino- Superpista del Trentino. T jedna z ulubionych atrakcji bywalców Bondone - góry oddalonej od Trento zaledwie o 15 km.


Natomiast ci, którzy wolą narciarstwo biegowe, powinni skorzystać z pętli o długości 35 km, położonej w zagłębieniu płaskowyżu Viote, wśród lasów jodłowo - modrzewiowych.
Booking.com