skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

San Martino di Castrozza

Opis stacji
Kliknij, aby powiększyć.
San Martino di Castrozza jest renomowanym ośrodkiem narciarskim w północno - wschodniej części regionu Trentino, u stóp majestatycznego pasma górskiego Pale di San Martino, w obrębie Parku Przyrody Paneveggio - Pale di San Martino. Pozostałe tereny narciarskie tego rejonu to: Col Verde z oświetlanymi trasami i Passo Rolle, gdzie sprzyjający mikroklimat zapewnia doskonałe warunki śniegowe przez pięć miesięcy. Wszystkie te ośrodki są objęte karnetem Dolomiti Superski.

Ze stoków, którymi przebiegają trasy narciarskie (łącznie 60 km), widoczne są imponujące szczyty Pale di San Martino. W dolinach wytyczone są szlaki łatwiejsze z myślą o początkujących, natomiast zaawansowanych narciarzy przyciągają wymagające już sporych umiejętności: Direttissima, Kristiania i Tognola 1. Ostatnia z wymienionych to kultowa, blisko trzykilometrowa trasa fisowska, z której każdego odcinka rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama Pale di San Martino.

Region San Martino di Castrozza gwarantuje zawsze bardzo dobre warunki śniegowe - około 95 proc. tras jest sztucznie naśnieżanych, a pozostała infrastruktura techniczna - dzięki niedawno przeprowadzonym modernizacjom kluczowych wyciągów - jest również bardzo nowoczesna.

Oferta noclegowa jest bogata i zróżnicowana: od eleganckich hoteli po małe pensjonaty, od przytulnych pokoi ze śniadaniem po apartamenty do wynajęcia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że San Martino jest stacją renomowaną i modną, a zatem ceny noclegów i usług siłą rzeczy nie należą do najniższych.

Otrzymujemy jednak w zamian niepowtarzalna atmosferę, przepiękne widoki i ... pyszną kuchnię obszaru Premiero.
Booking.com