skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Passo Tonale - Adamello Ski
Val di Sole

fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Passo Tonale to stacja narciarska położona w obrębie słynnej "Doliny Słońca", czyli Val di Sole, będącej największym w zachodniej części Trentino regionem narciarskim. Bardzo duża ilość słonecznych dni w roku, a przy tym jedne z najobfitszych w całych Alpach opadów śniegu - czynią z Val di Sole, przepięknie położonej u podnóża trzytysięczników Gruppo di Brenta i masywu Adamello, miejsce dla zimowej turystyki wręcz wymarzone.

Passo Tonale to centrum rejonu narciarskiego, do którego należy jeszcze Ponte di Legno. Wizytówką tego rejonu jest lodowiec Presena, dysponujący całorocznym terenem narciarskim z 7 kilometrami tras i 4 wyciągami. Trasy na lodowcu należą do średnio trudnych. Miejscowość Passo Tonale leży w szerokim siodle, skąd biorą swój początek wyciągi wywożące narciarzy na trasy na lodowcu.

Siłą przyciągającą narciarzy do Passo Tonale są przede wszystkim fantastyczne warunki do uprawiania narciarstwa i to (dzięki trasom na lodowcu Presena) przez okrągły rok, a także malownicze położenie wśród majestatycznych gór. Sama bowiem narciarska miejscowość Tonale, położona na wysokości 1 883 m n.p.m., z pewnością do malowniczych nie należy: zabudowa jest może funkcjonalna, lecz nie sposób uznać ją za ładną. Do Tonale nie przyjeżdża się jednak po to, by zachwycać się stylową architekturą, lecz po to, by maksymalnie wykorzystać tutejsze rewelacyjne stoki i trasy. Komu jednak do spokojnego snu potrzebna jest odpowiednia atmosfera, powinien poszukać noclegu w odległej od Tonale o kilka kilometrów stylowej, zacisznej górskiej wiosce Ponte di Legno. Tereny narciarskie leżące w jej sąsiedztwie ściągają raczej zaawansowanych narciarzy, bowiem trasy są tu w większości trudne i bardzo trudne.

Sieć tras wokół Tonale jest natomiast bardziej rozległa, ale też bardziej zróżnicowana. Na południowych stokach jest szeroko i niezbyt stromo; poradzą sobie nawet dzieci i mniej wprawni narciarze. Szukający narciarskich wyzwań powinni udać się na północną stronę przełęczy i zjechać jedną z najdłuższych w całym łuku Alp nartostrad o zachęcającej nazwie Paradiso. Nazwa to jednak myląca, bowiem trasa należy do naprawdę trudnych; końcowy jej odcinek jest tak stromy, że nie jest w stanie pracować na nim ratrak, stąd często zalega tam głęboki, kopny śnieg.

Powyżej trasy Paradiso rozciąga się już całoroczny teren narciarski na lodowcu. Poza sezonem zimowym jeździć tu można w okresie od maja do września.

Oprócz narciarstwa w rejonie Passo Tonale uprawiać można wiele innych form aktywnego wypoczynku: pływanie, jazdę konną, łyżwiarstwo, wspinaczkę lodową. Wachlarz rozrywek apres-ski również jest dość bogaty. Zarówno w Tonale, jak i Ponte di Legno nie brakuje lokali, w których można popróbować lokalnych specjałów.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 19 4 tak
Ilość tras zjazdowych:41 szt.
Długość tras zjazdowych:100 km
- trasy łatwe24 km
- trasy średnie60 km
- trasy trudne16 km
Długość tras biegowych:21 km
Wysokość: 1121 - 3000 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2023.11.25 do 2024.05.01
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val di Sole Passo Tonale - Adamello Ski
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
jazda konna:dostępnekino:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Passo Tonale - Adamello Ski
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Adamello Ski
Adres:38020 - PASSO TONALE, Via Circonvallazione, 1/a
Telefon:0364 903730
WWW:www.adamelloski.com
Val di Sole Passo Tonale - Adamello Ski
Zobacz
Val di Sole - Passo Tonale (Vlog169)
Tonale - Ponte di Legno (Vlog168)
Trentino zaprasza na trasy!
Apres Ski w Trentino, czyli wieczorne atrakcje po nartach
Val di Sole - wakacje w dobrej cenie
SKIRAMA DOLOMITI adamello brenta - narty na trzech tysiącach

zobacz więcej

Booking.com