skionline.pl stacje Włochy Veneto wyślij link znajomemu dodaj opinię

Arabba - Marmolada
Arabba

Opis stacji
fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Arabba to stacja narciarska położona na styku regionów Trentino i Veneto, nieopodal Marmolady, najwyższego masywu Dolomitów. W tle rysuje się masyw Sella, a sama Arabba jest doskonałym punktem wypadowym na - ciągnące się przez 26 km - widokowe trasy Sella Rondy.

Głównym terenem narciarskim położonej na wysokości 1 610 m n.p.m. Arabby są trasy na Porta Vescovo (2 600 m n.p.m.) - górze cenionej nawet przez narciarskich koneserów, oferującej urozmaicone zjazdy i należące do najpiękniejszych w całych Dolomitach widoki. Na północnych zboczach panują zawsze doskonałe warunki śniegowe, dzięki czemu Arabba zyskała sobie opinię prawdziwej "śnieżnej oazy".

Ze szczytu Porta Vescovo prowadzą liczne trasy na przełęcz Passo Pardoi (kierunek Sella Ronda) i Passo Padon (kierunek Marmolada). Z przełęczy Passo Belvedere i Passo Pardoi można przedostać się do Canazei. Wyprawa na Campolongo i na stoki wokół Corvary również nie stanowi problemu. To właśnie świetnie rozbudowana sieć wyciągów, umożliwiająca sprawne przedostanie się do sąsiadujących z Arabbą rejonów narciarskich, jest wielkim atutem tej stacji. Jest to również bardzo atrakcyjny rejon dla wszystkich amatorów jazdy freeride'owej. Świetne tereny narciarskie poza przygotowanymi trasami znajdują się na terenie Val Mesdi, Val Lasties, Val de la Mesola i w siodle Pordoi (znajduje się tu również snowpark z halfpipe'em).

Arabba może pochwalić się jedną z największych w całych Dolomitach atrakcji. Chodzi mianowicie o kolej linową, która z przełęczy Pordoi (2 239 m n.p.m.) prowadzi na Sasso Pordoi (2 950 m n.p.m.) krawędzią płaskowyżu Sella. Mijane po drodze widoki zapadają na długo w pamięci.

Miejscowość Arabba nie należy do dużych, tętniącym życiem narciarskich kurortów. O wiele więcej dzieje się w leżącej po drugiej stronie masywu Sella Corvarze. Jednak nie znaczy to, że wieczorami będziemy się nudzić. W miejscowych lokalach do późnego wieczoru panuje nastrojowa atmosfera, a serwowane tam kulinarne specjały posiadają wieloletnią tradycję.
Booking.com