skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort

2023.09.01
Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort
Kliknij, aby powiększyć.
Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort
Szczyrk Mountain Resort podsumowuje tegoroczne wakacje, które przyniosły niezapomniane wrażenia dla tysięcy turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Nasz ośrodek zanotował imponujący wzrost liczby turystów pieszych i rowerzystów, ustanawiając nowy rekord.
Jedno jest pewne! Szczególnie popularne stały się górskie ścieżki rowerowe Szczyrk Enduro Trails, które przyciągają miłośników adrenaliny i pięknych krajobrazów. Beskidy stają się coraz bardziej rozpoznawalne w świecie górskiej turystyki rowerowej enduro, a moim zdaniem można już mówić o fotelu lidera w Polsce.. W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania tą formą aktywności wśród entuzjastów dwóch kółek. Powstaje coraz więcej BikeParków , a z roku na rok przybywa rowerzystów enduro, tworząc zapotrzebowanie na nowe trasy oraz infrastrukturę. W odpowiedzi na te trendy, Szczyrk planuje zdecydowanie w przyszłości rozwijać swój potencjał jako ośrodek górskiej turystyki rowerowej.

W obecnych czasach rowerowe górskie enduro to nie tylko forma rekreacji, ale również istotny czynnik rozwoju turystyki w regionach górskich. Beskidy stają się mekką dla rowerzystów, którzy poszukują nie tylko malowniczych tras, ale również wyzwań i adrenaliny. Coraz większa liczba Bike Parków, takich jak te powstające w naszych okolicach, jest dowodem na to, jak ważne jest zrozumienie potrzeb tej rosnącej grupy rowerzystów.

Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort
Wrześniowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort

Drugi bardzo ciekawy fakt, to lawinowy wzrost liczby turystów z Czech w Szczyrku. Oszczędność na czasie podróży i atrakcyjne ceny przyciągnęły szczególnie turystów z okręgu Morawsko-Śląskiego. Liczba turystów przekroczyła nasze oczekiwania, osiągając rekordowy poziom. Nasze relacje z Czechami są nadzwyczaj ważne dla rozwoju turystycznego regionu. Ponad milion mieszkańców tego regionu może szybko i wygodnie dotrzeć do naszego ośrodka, dzięki dogodnej drodze ekspresowej. Warto tutaj dodać, że również podczas zimy obserwowaliśmy liczny wzrost narciarzy i snowboardzistów z Czech.

Pomio końca wakacji, nie zamierzamy zwalniać tempa. Wrzesień jest doskonałym czasem na górskie wędrówki, a my chcemy ten czas uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym dla naszych gości. Rozpoczynamy już 1 września miesięcznym festiwalem golonki na poziomie 1000 m w restauracji Kuflonka na poziomie 1000m. Mamy przygotowaną również wyjątkową ofertę dla wszystkich uczniów - 50% rabatu na bilety turystyczne podczas najbliższego weekendu. To idealna okazja, by złapać jeszcze oddech w górach i naładować baterie przed powrotem do szkoły.

Wrzesień w Szczyrk Mountain Resort to czas wyjatkowych okazji i promocji, takich jak mega wyprzedaże do 40% w sklepie pod gondolą czy atrakcyjne oferty wypożyczalni rowerów i szkoleń rowerowych. Z kolei Hotel Gronie Ski & Bikie zaprasza na niezapomniane wrześniowe pobyty “last minute” z darmowymi biletami rowerowymi i turystycznymi na kolejki górskie.

Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #szczyrkowski #rowery #aktywne lato

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com