skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wszystkie stacje narciarskie we Włoszech zamknięte do 5 marca

2021.02.15
Wszystkie stacje narciarskie we Włoszech zamknięte do 5 marca
Kliknij, aby powiększyć.
Wszystkie stacje narciarskie we Włoszech zamknięte do 5 marca
Dzisiaj rząd włoski podjął decyzję, że wszystkie stacje narciarskie w całych Włoszech będą zamknięte do 5 marca. Hotele mogą być otwarte. Przypomnijmy, że jeszcze w piątek ogłoszono, że otwarte będą regiony narciarskie w Lombardii i Trentino. Pod koniec piątku ogłoszono zamknięcie Trentino. Obecnie nie ma możliwości jeżdżenia na nartach we Włoszech - czytamy w portalu https://www.waszaturystyka.pl/|n|www.waszaturystyka.pl.
Wiadomość tę ogłosił Roberto Speranza, minister zdrowia. Powiedział on, że zakaz wszelkich aktywności sportowych jest wynikiem ostatniego raportu Głównego Instytutu Sanitarnego (Istituto Superiore di Sanita), według którego 17,8 proc. wszystkich zakażeń to zakażenia angielską odmianą COVID-19.

Otwarcie stoków narciarskich negatywnie zaopiniował też rządowy CTS (Comitato tecnico scientifico). "Obawa przed rozprzestrzenianiem się tego i innych wariantów wirusa SARS-CoV-2 doprowadziła do przyjęcia podobnych środków we Francji i Niemczech" - czytamy w dokumencie przyjętym zaledwie dzień po zapowiedzi o otwarciu stoków w Lombardii.

Władze regionu narciarskiego podpisały już rozporządzenia o ponownym otwarciu infrastruktury, ruszyło też naśnieżanie przed zaplanowanym na jutro otwarciem. Decyzja ministra wstrzymała wszystko w ostatniej chwili.

"Rząd zobowiązuje się do jak najszybszego zrekompensowania strat operatorom sektora" - zapowiedział minister Speranza.

WIęcej na stronie www.waszaturystyka.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #włochy #zima #otwarcie sezonu #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com