skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

2021.11.22
Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
Kliknij, aby powiększyć.
Wyjeżdżasz na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!
Wyjazd na narty to doskonały sposób spędzania wolnego czasu dla aktywnych. Jeżeli decydujemy się na szusowanie po zagranicznych stokach zagranicznych, warto wykupić specjalne ubezpieczenie dedykowane narciarzom. Dzięki niemu nie zostaniemy obciążeni ewentualnymi kosztami związanymi z udzieleniem pomocy na stoku przez ratowników czy leczeniem szpitalnym. W poniższym artykule tłumaczymy wszystko, co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia dla narciarzy.

Narciarstwo - sport popularny, lecz niebezpieczny


Jak pokazują najnowsze badania, narciarstwo jest coraz popularniejszym sportem wśród Polaków. Według najnowszych statystyk liczba osób deklarujących, że systematycznie jeździ na nartach, wynosi 29%. Należy jednak pamiętać o tym, że uprawianie tego sportu wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem, gdyż jest to niebezpieczna dyscyplina.

Mało tego, jeżeli wyjeżdżamy na narty za granicę bez odpowiedniego ubezpieczenia, taka wyprawa może być dla nas niezwykle kosztowna. Chodzi tu o sytuacje, gdy przydarzy nam się groźny wypadek, co skutkowało będzie akcją ratowniczą, poszukiwawczą oraz leczeniem szpitalnym. Z tego względu wszyscy adepci narciarstwa, którzy wyjeżdżają poszusować na stokach poza granice Polski, powinni zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie dedykowane narciarzom.

Wyjazd na narty za granicę a ubezpieczenie


Ubezpieczenie narciarskie cieszy się sporą popularnością - zwłaszcza wśród tych osób, którzy decydują się wyjechać na narty poza granice naszego kraju. Dlaczego warto zaopatrzyć się w taką polisę? Przede wszystkim dlatego, iż dzięki niej zyskujemy ochronę przed ewentualnymi kosztami, które mogłyby zostać nam naliczone, gdybyśmy potrzebowali pomocy medycznej w związku z wypadkiem na stoku.

Warto dodać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie gwarantuje nam pokrycia 100% kosztów wynikających z realizacji procedur medycznych i ratowniczych. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że opłaty za granicą z tytułu leczenia szpitalnego bądź transportu medycznego do Polski mogą być naprawdę niezwykle wysokie.

Jeżeli podczas szusowania na stoku za granicą przydarzy nam się wypadek, a my nie będziemy posiadali ważnego ubezpieczenia narciarskiego, koszty mogą być wręcz zawrotne. Przykładowo, upadek na stoku we Włoszech będzie kosztował nas: 73 400 PLN za koszty leczenia, 25 000 PLN NNW, 10 000 PLN OC. Łącznie daje to kwotę 108 400 PLN.

Jeszcze wyższymi kosztami zostaniemy obciążeni, gdy zostaniemy poturbowani na stoku w Austrii. Tam zapłacimy odpowiednio:
- 15 700 PLN - za zabranie helikopterem z miejsca zdarzenia,
- 117 800 PLN - za koszty leczenia,
- 8 600 PLN - ambulans do Polski.
Łącznie wypadek na nartach w Austrii może nas kosztować 142 100 PLN.

Jakie ubezpieczenie na narty?


Czym należy kierować się kupując ubezpieczenie na narty? Przede wszystkim warto zapoznać się z dokumentem o nazwie OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Szczególną uwagę zwracajmy na oferowany zakres polisy.

Najlepiej, gdy w ramach ochrony otrzymujemy nie tylko standardowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), ale także od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia (KL) oraz zwrot kosztów pomocy na stoku, transportu medycznego oraz leczenia urazów narciarskich. Jedną z firm oferujących ubezpieczenie narciarskie jest AXA Assistance. Jest ono dostępne na eSky.pl.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem go.esky.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-narciarskie/co/at/austria

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #wyjazdy na narty #ubezpieczenia #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com