skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Wypad do Szczyrku - zalecany na rozgrzewkę

2012.01.08
fot. am /skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. am /skionline.pl
Sobotnia wizyta w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim była miłym zaskoczeniem. Do południa trasy były dobrze przygotowane, dopiero w późniejszych godzinach na stokach pojawiły się przetarcia i drobne kamienie.

Zobacz także:

Nie było tłoku. Na czerwonej trasie nr 11, czyli Golgocie jeździło zaledwie kilka osób. Większość narciarzy kursowała na odcinku z Małego Skrzycznego do Soliska. Kolejki były niewielkie; biorąc pod uwagę jak długo trzeba było czekać na śnieg - spodziewaliśmy się prawdziwego oblężenia.

Lekki mróz sprawił, że śnieg trzymał, a trasy były dobrze wyrównane - jeździło się naprawdę fajnie. Na niebieskiej trasie nr 2 biegnącej ze szczytu Skrzycznego znaleźliśmy zaskakująco dużą ilość śniegu. Część trasy zajmował slalom, ale stok jest na tyle szeroki, że wszyscy mogli swobodnie szusować. Było zimowo i przyjemnie, choć niebo zasnuwały chmury i wiał zimny wiatr - na szczęście nie na tyle silny, by utrudnić jazdę lub ograniczyć widoczność.

Z Hali Skrzyczeńskiej do Polany Suche warunki były najlepsze. Polecam dobrze przygotowaną czerwoną trasę nr 7, na której bez przerwy pracują armatki, więc dobre warunki - nawet w wypadku wzrostu temperatur - powinny się utrzymać. Nieco trudniej było na niebieskiej trasie nr 4, gdzie popołudniu pojawiły się kamienie i przetarcia . Dolny odcinek trasy nr 7 z Suchego do Soliska jest dość słabo przygotowany - tutaj można pojeździć tylko rano.

Jeżeli znajdziecie kilka godzin wolnego czasu i macie ochotę na krótki wypad na narty, polecam SON. Dojazd do Szczyrku bez "korków", pod kasami i na stokach również bez tłumów.

am / skionline.pl

Tagi: #szczyrk #son

powrót

Zobacz
Szczyrk - SON 7.01.2012
Szczyrk - SON 7.01.2012
Szczyrk - SON 7.01.2012
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020