skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wyścig Faster than a Train pierwszy raz jako impreza otwarta

2023.05.16
Wyścig Faster than a Train pierwszy raz jako impreza otwarta
Kliknij, aby powiększyć.
Wyścig Faster than a Train pierwszy raz jako impreza otwarta
Po sukcesie ubiegłorocznej zerowej edycji odbędzie się oficjalny pierwszy wyścig kolarski Faster than a Train. Pojedynek z pociągiem zostanie rozegrany 24 czerwca 2023 r. i po raz pierwszy będą w nim mogli wziąć udział wszyscy chętni kolarze. Rejestracja na wyścig z Oravką rozpocznie się 5 maja 2023 r. o godz. 18.00.
Jednym z najczęściej i najchętniej używanych środków komunikacji publicznej na Orawie jest regionalny pociąg osobowy, nazywanym przez tutejszych mieszkańców Oravka. Jego trasa zaczyna się w miejscowości Kraľovany i wiedzie przez Dolný Kubín pod Zamek Orawski, a kończy się w miasteczku Trstená. Linia kolejowa biegnie u podnóża skał wzdłuż rzeki Orawy, a każdy z 21 przystanków na jej trasie jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania tego malowniczego regionu.

Ze względu na to, że linię kolejową wytyczono w tak trudnym terenie, Oravka może jeździć z maksymalną prędkością 50 km/h. W związku z tym w zeszłym roku zrodził się pomysł, by zorganizować wyścig peletonu kolarzy z pociągiem i sprawdzić, czy człowiek jest w stanie pokonać maszynę. Podczas ubiegłorocznego Faster than a Train mierzyło swoje siły z Oravką 25 znanych osobistości, wygrywając ten wyścig z dokładnie 6-minutową przewagą.

Po udanym zerowym Faster than a Train staje się imprezą otwartą


„W ubiegłym roku podczas przygotowań, a także po wyścigu kontaktowało się z nami wiele osób, które chciały wziąć w nim udział i spróbować pokonać pociąg. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Na początek chcieliśmy, żeby mniejsza grupa kolarzy przetestowała trasę, a w tym roku już zapraszamy do udziału w wyścigu wszystkich chętnych” – wyjaśnia Matúš Kvas, współorganizator imprezy i autor pomysłu.

Wyścig Faster than a Train pierwszy raz jako impreza otwarta
Wyścig Faster than a Train pierwszy raz jako impreza otwarta

W wyścigu wezmą udział trzy peletony, a start każdego z nich będzie zgrany z odjazdem Oravki z Kraľovan. Każdy peleton ma utrzymywać inne średnie tempo. „Pierwszy peleton wystartuje o 8:28 z Kraľovan i na całej trasie będzie utrzymywał średnie tempo 33 km/h. Drugi wystartuje dokładnie w dwie godziny później i pojedzie ze średnią prędkością 36 km/h. W ten sposób staraliśmy się spełnić oczekiwania tych kolarzy, dla których ubiegłoroczne tempo było zbyt łatwym wyzwaniem“ – dodaje współorganizator Juraj Fačko.

Trzeci peleton, w którym pojadą tylko zaproszeni goście, wystartuje z Kraľovan o godz. 12:28. Zaproszenie organizatorów przyjęli uczestnicy ubiegłorocznego wyścigu, na przykład byli zawodowi kolarze Martin i Peter Velits, plastyk Erik Šille, producent Michal YAKSHA Novotný, czy były hokeista Ján Laco. W tym roku będzie im towarzyszył współzałożyciel Pixel Federation – Šimon Šicko oraz trener Maroš Molnár. „Czujemy się zaszczyceni, że nasze zaproszenie przyjął także Yaroslav Popovych z Ukrainy, jeden z tuzów światowego kolarstwa szosowego i szef drużyny Trek-Segafredo. Na Faster than a Train przyjedzie specjalnie z Włoch“ – dopowiada Matúš Kvas.

Jazda w wyrównanym peletonie


Każdy kolarz otrzyma w pakiecie startowym oprócz upominków od partnerów również koszulkę Isadore z limitowanej serii, którą z okazji pierwszego wyścigu stworzył projektant i artysta – Michal Hazior. Każdy peleton, będzie dzięki temu wizualnie ujednolicony i rozpoznawalny. Rejestracja będzie się odbywała poprzez stronę internetową www.fasterthanatrain.sk i zacznie się w piątek, 5 maja 2023 r. o godz. 18:00.

Informacje na temat Faster than a Train


Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę, 24 czerwca 2023 r.
Z Kraľovan ruszą trzy peletony, które wystartują o: 8:28, 10:28 i 12:28.
Zainteresowani udziałem w wyścigu mogą rejestrować swój strat w dwóch pierwszych peletonach, podzielonych według średniej prędkości przejazdu.
W ostatnim peletonie pojadą zaproszeni goście.
Organizatorzy przygotowują całodniowy program w Trstenej program, który będzie prowadził komik i stand-uper Jakub Zitron Ťapák.

Rejestrować można się na stronie internetowej, trasę znaleźć na Strave, a wszystkie ważne informacje również na Facebooku lub Instagramie.

skionline.pl
Tagi: #aktywny wypoczynek #aktywne lato #wyścig kolarski #słowacja #rower #zamek oravski #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com