skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Za nami XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day

2017.03.14
Za nami XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day
Kliknij, aby powiększyć.
Za nami XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day
W sobotę 4 marca w Zawoi odbyły się coroczne zawody Polar Sport Skitour. Tegoroczna, dwunasta edycja przyciągnęła na start 164 zawodników rywalizujących w sześciu kategoriach wiekowych. Powodów do startu było jednak znacznie więcej - swoim startem zawodnicy wspomogli fundację "Na Start" im. Basi German i organizację Snow Leopard Trust.

Zobacz także:

Ustępująca powoli miejsca wiośnie zima zdecydowała się zostać jeszcze na pierwszą sobotę marca na Mosornym Groniu. Ciepłe, ale jednocześnie wietrzne warunki pozwoliły organizatorom wydłużyć nieco trasę, umieszczając linię startu i mety na dolnej stacji kolejki. Następnie trasa prowadziła przez górną stację, Halę Śmietanową, Potok i stację GOPR serwując zawodnikom 1100 metrów przewyższenia i zaskakująco dobre warunki śniegowe. O 11:00 w blasku promieni słonecznych pod górę ruszyło 39 kobiet i 125 mężczyzn, których według szacunków organizatora dopingowało ponad 250 kibiców. W oczekiwaniu na powrót peletonu mogli oni wziąć udział w praktycznych zajęciach i konkursach edukacyjnych Babiogórskiego Parku Narodowego i przetestować ciepłe jeszcze nowości narciarskie Dynafit na sezon Zima 17-18. O najmłodszych zadbała grupa Odlotowych Mam, które w ramach mobilnego przedszkola doskonale poradziły sobie z buzującą energią najmniejszych kibiców. Na mecie pierwsze pojawiły się kobiety - Iwona Januszyk (Alpinka Skitrab/Dare2B) z czasem 01:34:14 zaledwie o trzy sekundy wyprzedziła Magdę Kozielską (Dynafit/TKN Tatra Team). W kategorii mężczyzn pod nieobecność Jakuba Przystasia, pierwsze miejsce wywalczył Artur Juszczak (KW Jastrzębie-Zdrój) z czasem 01:34:36.

XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day
XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day

"Przed startem nikt nie wierzył, że poza stokiem jest jakikolwiek śnieg. W rejonie Hali Śmietanowej panowały jednak dobre warunki, biorąc pod uwagę nagłe ocieplenie na krótko przed zawodami oraz wiosenną aurę w dniu imprezy. Ostatecznie, zawodnicy docenili zróżnicowaną trasę w terenie. Myślę też, że wszelkie niedobory śniegowo-temperaturowe zrekompensowały klimatyczne medale w postaci zawojskich dzwonków dla każdego, kto pojawił się na linii mety, jak i oczywiście sama atmosfera, z której słynie Polar Sport Skitour." - mówi Piotr Krygowski, współorganizator z ramienia Polarsport.

Po godzinie 16:00 w karczmie Dzika Chata rozpoczęła się dekoracja najlepszych zawodników oraz losowanie upominków spośród całej stawki. Imprezę zwieńczył wspólny wieczór przy góralskiej muzyce. Jednak Polar Sport Skitour to coś więcej niż tylko towarzyskie zawody: po pierwsze, całe wpisowe z imprezy trafia do fundacji "Na Start", która dzięki rosnącej z edycji na edycję liczbie zawodników regularnie organizuje wyjazdy górskie i narciarskie dla dzieci z domów dziecka. 4 marca 2017 na ten cel zebrano 12795 zł!; po drugie, w tym roku impreza była częścią międzynarodowego Dnia Śnieżnej Pantery. Jednocześnie w siedmiu europejskich państwach skitourowcy zbierali metry przewyższenia na rzecz organizacji Snow Leopard Trust i jej programu ochrony pantery śnieżnej w Pakistanie. Pod koniec dnia Dynafit zamienił każdy metr na 1 eurocent i przekazał całą sumę organizacji. Efekt? 830 narciarzy, 967 619 metrów i 9676,19 euro na rzecz Snow Leopard Trust!

XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day
XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day

Jak mówi Alexander Nehls, dyrektor międzynarodowego marketingu marki Dynafit: "Śnieżna pantera od wielu lat zdobi logo naszej marki i jako firma chcemy wspierać ten piękny, dziki gatunek przed wyginięciem. Jesteśmy pod wrażeniem, ile osób przyłączyło się do naszej akcji w tym roku. W 2018 znów spróbujemy znaleźć wspólną międzynarodową datę dla Snow Leopard Day, by na jeszcze większą skalę uświadamiać zagrożenie, z jakim mierzy się śnieżna pantera oraz promować działalność Snow Leopard Trust."

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom. Dziękujemy sponsorom i partnerom imprezy. Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas pomagając przy organizacji i tworząc wyjątkowy klimat Polar Sport Skitour.

Do zobaczenia za rok!

XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day
XII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day

Kobiety
1. Iwona Januszyk (Alpinka Skitrab/Dare2B) / 01:34:14
2. Magdalena Kozielska (DYNAFIT Team, TKN Tatra Team) / 01:34:17
3. Natalia Tomasiak (Salomon Suunto Team) / 01:53:36

Mężczyźni
1. Artur Juszczak (KW Jastrzębie-Zdrój) / 01:34:36.
2. Tomasz Brzeski (TKN Tatra Team) / 01:35:16
3. Mariusz Wargocki (KW Zakopane) / 01:35:39

Pełne wyniki na www.pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z170304
Galeria zdjęć: www.facebook.com/pg/polarsport.skitour

Tagi: #ośrodki narciarskie #skitury #polar sport #zawody narciarskie

Powrót

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
Haus Piesendorf Haus Piesendorf

5721 Piesendorf
Kraj Salzburski, Austria
Falkensteiner Hotel Cristallo Falkensteiner Hotel Cristallo

9863 Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 599,50 € za pokój
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
3 noclegi - od 382,00 € za osobę
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.