skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zacięta rywalizacja ośrodków w Alpach Kitzbühelskich

2015.09.27
Zacięta rywalizacja ośrodków w Alpach Kitzbühelskich
Kliknij, aby powiększyć.
Zacięta rywalizacja ośrodków w Alpach Kitzbühelskich
Alpy Kitzbühelskie, leżące na terenie dwóch austriackich krajów związkowych - Tyrolu i Salzburgerlandu - są prawdziwym rajem dla narciarzy. Znajduje się tu dziewięć regionów narciarskich, których łączna długość tras przekracza 1000km. Ośrodki dwoją się i troją, aby uatrakcyjnić swoją ofertę dla turystów, stawiając sobie tym samym poprzeczkę coraz wyżej.

Nowy połączony ośrodek narciarski


W lipcu pisaliśmy o połączeniu dwóch dotychczas oddzielnych ośrodków narciarskich: Saalbach-Hinterglemm-Leogang z położonym w dolinie Pillersee Fieberbrunn. Możecie o tym przeczytać tutaj. Nowa 10-osobowa gondola pozwoli na przejazd od dolnej stacji w Reckmoos-Süd, przez stację pośrednią w pobliżu Pulvermacheralm, aż do Reiterkogel. Oprócz nowej kolei narciarze będą mogli w tym sezonie skorzystać z nowej trasy zjazdowej, biegnącej od Reiterkogel w kierunku Vierstadlalm. Dzięki temu łączna długość tras w połączonym ośrodku wyniesie aż 270km.

Nowa gondola w Fieberbrunn
Nowa gondola w Fieberbrunn

Nowe inwestycje w SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental


Tym samym powstaje konkurencja dla regionu narciarskiego SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, dysponującego aż 280 kilometrami tras. Tu w ostatnim czasie zostały zbudowane trzy nowoczesne koleje linowe: 6-osobowe krzesła w Hopfgarten z platformą, ułatwiającą dzieciom wsiadanie, najszybszy 8-osobowy wyciąg krzesełkowy na świecie w Brixen im Thale, poruszający się z prędkością 6m/s oraz 10-osobowa gondola w Ellmau.

Najszybsze 8-os. krzesło na świecie
Najszybsze 8-os. krzesło na świecie

Kolejne nowości w Alpach Kitzbühelskich


Znany ośrodek narciarski Kitzbühel nie pozostaje w tyle i na nadchodzący sezon szykuje 8-osobową kolej krzesełkową oraz trzy nowe trasy, w tym 7-kilometrową trasę czarną. W planach jest także rozbudowa systemu sztucznego naśnieżania, co zapewni jeszcze lepsze warunki narciarskie. Dwaj słynni austriaccy narciarze - Hermann Maier oraz Rainer Schönfelder - otworzą niebawem hotel w St. Johann in Tirol. Zrobią to w ramach projektu, mającego na celu zachęcenie całych rodzin do jazdy na nartach. W odległości 500m od hotelu zostanie zmodernizowane centrum sportowo-rekreacyjne Panorama Badewelt z basenami, strefą wellness i innymi atrakcjami.
Przy zakupie jednego skipassu Kitzbühler Alpen All Star Card można korzystać z wyciągów we wszystkich dziewięciu regionach. W sumie znajduje się tu ponad 1000km tras oraz 357 kolei i wyciągów narciarskich.

Nowa 8-os. kolej w Kitzbühel
Nowa 8-os. kolej w Kitzbühel

Sprawdź ceny Kitzbühler Alpen All Star Cardbf/skionline.pl

Tagi: #austria #tyrol #kitzbuehel #alpy #narty w tyrolu #fieberbrunn #saalbach

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020