skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zawody o Wielkanocne Jajo, czyli narty w stylu retro

2017.04.11
Zawody o Wielkanocne Jajo czyli narty w stylu retro
Kliknij, aby powiększyć.
Zawody o Wielkanocne Jajo czyli narty w stylu retro
Już po raz dziewiętnasty w wielkanocny poniedziałek odbędą się Zawody o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. Tegoroczna edycja konkursu, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa i przypomnienie najstarszych tradycji narciarstwa w Polsce, odbędzie się - jak co roku - na Polanie Kalatówki, 17 kwietnia. Jako partner medialny imprezy zapraszamy wszystkich w Tatry - zarówno tych, którzy chcą wystartować, jak i zainteresowanych jedynie kibicowaniem - z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy!
Impreza rozpocznie się od tradycyjnej prezentacji zawodników, którzy wystąpią zarówno w eleganckich strojach, wyznaczającej salonowo-narciarskie trendy przedwojennej mody, jak i w typowych ubiorach pionierów sportów zimowych - w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Strój jednak nie jest jedynym wyróżnikiem startujących w zawodach - warunek konieczny dla wszystkich zawodników to drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty, a także bambusowe kije.

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach - jazda stylowa, gdzie ocenia się przede wszystkim poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem, a także elegancję i umiejętność oddania ducha epoki - połączenia sprawności fizycznej z elegancją. Druga kategoria to slalom równoległy - rywalizują ze sobą panie i panowie. Zapewne nie zabraknie - jak co roku - popisów techniki, szybkości i widowiskowych upadków, choć nade wszystko odczuwalny będzie głównie duch sportowej rywalizacji i dobra zabawa.


Na zakończenie Zawodów, zwycięzcy otrzymają piękne Wielkanocne Jaja oraz atrakcyjne nagrody, po czym wraz z wszystkimi Uczestnikami pozują do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Program Zawodów:
10.00 - zapisy na zawody
11.35 - prezentacja zawodników
12.00 - start konkurencji
14.30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Kalatówki to miejsce ważne dla polskiego narciarstwa. To właśnie tutaj od 1911 roku przez wiele lat, regularnie rozgrywano zawody w skokach i zjazdach narciarskich. Imprezie patronuje Krystyna Behounek, która przez wiele lat była kierowniczką hotelu górskiego na Kalatówkach, będąc jedną z inicjatorek wielkanocnych spotkań miłośników dawnego narciarstwa.

Tagi: #ośrodki narciarskie #zakopane #kalatówki #wielkanocne jajo #święta #wielkanoc

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021