skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zawody o Wielkanocne Jajo, czyli narty w stylu retro

2017.04.11
Zawody o Wielkanocne Jajo czyli narty w stylu retro
Kliknij, aby powiększyć.
Zawody o Wielkanocne Jajo czyli narty w stylu retro
Już po raz dziewiętnasty w wielkanocny poniedziałek odbędą się Zawody o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek. Tegoroczna edycja konkursu, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa i przypomnienie najstarszych tradycji narciarstwa w Polsce, odbędzie się - jak co roku - na Polanie Kalatówki, 17 kwietnia. Jako partner medialny imprezy zapraszamy wszystkich w Tatry - zarówno tych, którzy chcą wystartować, jak i zainteresowanych jedynie kibicowaniem - z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy!
Impreza rozpocznie się od tradycyjnej prezentacji zawodników, którzy wystąpią zarówno w eleganckich strojach, wyznaczającej salonowo-narciarskie trendy przedwojennej mody, jak i w typowych ubiorach pionierów sportów zimowych - w pachnących naftaliną wełnianych swetrach i kraciastych pumpach. Strój jednak nie jest jedynym wyróżnikiem startujących w zawodach - warunek konieczny dla wszystkich zawodników to drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty, a także bambusowe kije.

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach - jazda stylowa, gdzie ocenia się przede wszystkim poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem, a także elegancję i umiejętność oddania ducha epoki - połączenia sprawności fizycznej z elegancją. Druga kategoria to slalom równoległy - rywalizują ze sobą panie i panowie. Zapewne nie zabraknie - jak co roku - popisów techniki, szybkości i widowiskowych upadków, choć nade wszystko odczuwalny będzie głównie duch sportowej rywalizacji i dobra zabawa.


Na zakończenie Zawodów, zwycięzcy otrzymają piękne Wielkanocne Jaja oraz atrakcyjne nagrody, po czym wraz z wszystkimi Uczestnikami pozują do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Program Zawodów:
10.00 - zapisy na zawody
11.35 - prezentacja zawodników
12.00 - start konkurencji
14.30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Kalatówki to miejsce ważne dla polskiego narciarstwa. To właśnie tutaj od 1911 roku przez wiele lat, regularnie rozgrywano zawody w skokach i zjazdach narciarskich. Imprezie patronuje Krystyna Behounek, która przez wiele lat była kierowniczką hotelu górskiego na Kalatówkach, będąc jedną z inicjatorek wielkanocnych spotkań miłośników dawnego narciarstwa.

Tagi: #ośrodki narciarskie #zakopane #kalatówki #wielkanocne jajo #święta #wielkanoc

Powrót

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


KöflerhofKöflerhof

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Kaprun Hotel Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
0 noclegów - od 845,00 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.