skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zieleniec otwiera trasy rowerowe Singletrack Glacensis

2020.08.20
Zieleniec otwiera trasy rowerowe Singletrack Glacensis
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec otwiera trasy rowerowe Singletrack Glacensis
Dokładnie 15 sierpnia 2020 roku w pobliżu Zieleńca pojawiła się nowa atrakcja turystyczna - Trasy Singletrack Glacensis. Docenią ją w szczególności wszyscy miłośnicy turystyki rowerowej.
Nie od dziś Zieleniec znany jest jako doskonała baza wypadowa dla wszystkich miłośników turystyki rowerowej zarówno tej górskiej jak i szosowej. Jego walory klimatyczne jak i te związane z ukształtowaniem terenu zostały już dawno docenione między innymi przez reprezentantów polski w tym Maję Włoszczowska, która to szlifowała tu swoją formę przed Olimpiadą w Pekinie w 2008 roku gdzie zdobyła srebrny medal .

Zobacz także:

15 sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie czterech tras Singletrack Glacensis w pobliżu Zieleńca. Na terenie całej Ziemi Kłodzkiej w ramach Singletrack Glacensis znajduje się już 23 pętli o zróżnicowanym poziomie trudności oraz jeden odcinek dwukierunkowy. Łączna długość wszystkich pętli to 260 km co w praktyce pozwala na zwiedzanie tego wyjątkowego zakątka Polski z siedziska roweru. Wszystkie odcinki Singletrack Glacensis zostały zaprojektowane i przygotowane tak by każdy, niezależnie od formy czy wieku mógł bezpiecznie skorzystać z dostępnych tras. Trasy dostępne w pobliżu Zieleńca to: pętle Orlicka, Sołtysia, Widokowa i Gajowa

Mapy Dusznickich singletracków dostępne są pod tym linkiem.

Nieco dalej Zieleńca (ok 17 km) w miejscowości Spalona również znajdują się kolejne trasy. W tym przypadku można dotrzeć rowerem na szczyt góry Jagodna na której znajduje się nowo wybudowana 17 metrowa wieża widokowa.

Wszystkie trasy z dokładnymi opisami (długości, przewyższenia, zdjęcia) dostępne są w aplikacji Trailforks, którą znajdziecie w sklepi google play na lub app store.

Specyficzny mikroklimat


Jeżeli już wybieramy się do Zieleńca na rowerze albo z rowerem to bez wątpienia każdy będzie mógł odczuć dobrodziejstwa zielenieckiego klimatu. Panuje tu unikalny w skali całego kraju mikroklimat porównywalny do alpejskiego. Specyficzny układ mas ciśnieniowych powietrza wpływa bezpośrednio na nasz organizm, który w takich warunkach produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek tak ważnych w dotlenieniu naszego organizmu. Lepsze dotlenienie organizmu przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie oraz na wydajność organizmu podczas wysiłku fizycznego.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt świeżego i czystego powietrza, którego mamy tu pod dostatkiem za sprawą położenia z dala od zgiełku miast i wiejącego pośród gór wiatru - fenu. Jakość zielenieckiego powietrza możecie cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej (pod tym linkiem) gdzie gromadzone są dane z czujnika Airly będącego elementem ogólnopolskiej sieci pomiarów jakości powietrza.

Baza noclegowa zaprasza


Jeśli zatem wybieracie się na wypoczynek ten krótszy lub dłuższy do Kotliny Kłodzkiej to zapraszamy do Zieleńca - tu każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku w wyjątkowym miejscu. Pełna lista obiektów noclegowych znajduje się pod tym linkiem.

Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #rowery #trasy rowerowe #singletrack glacensis #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020