skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi

2021.06.17
Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
Kliknij, aby powiększyć.
Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
W minioną sobotę z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort największego ośrodka narciarskiego w Polsce oraz ciągle rozwijającego się ośrodka rowerowego odbyło się społeczne sprzątanie Ziemi. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz drugi i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zobacz także:

W akcji Zielony Szczyrk tym razem wzięło udział ponad 100 osób, co nas niezmiennie motywuję do działania. Cieszy nas jednak fakt, że dało się odczuć, że odpowiedzialność społeczna jest na coraz wyższym poziomie i ludzie chodzący po górach nie śmiecą tak, jak było to jeszcze kilka lat wstecz. To jest zmiana widoczna gołym okiem. Jednak jest jeszcze nad czym pracować, dlatego za rok planujemy akcję ponownie i myślimy o tym, aby posprzątać jeszcze więcej terenów.

Sprzątanie Ziemi w Szczyrku


Akcja sprzątania Ziemi w Szczyrku po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku, ale właściciel ośrodka Szczyrk Mountian Resort słowacki potentat turystyczny firma Tatry Mountain Resort organizuje je na Słowacji w Tatrach Wysokich i na Chopoku od wielu lat. W Szczyrku podczas tegorocznej akcji posprzątano szlak żółty na Małe Skrzyczne, trasy w kierunku Skrzycznego oraz Malinowskiej Skały.

Tatry Mountain Resort społeczne sprzątanie ziemi
Tatry Mountain Resort społeczne sprzątanie ziemi

Każdy uczestnik "Zielonego Szczyrku" otrzymał w zamian na pomoc w akcji karnet narciarski lub rowerowy. Akcja sprzątania zakończyła się na Hali Skrzyczeńskiej obiadem w Restauracji Kuflonka.

- Dziękujemy wszystkim za udział w Zielonym Szczyrku i... do zobaczenia za rok! - mówi przedstawiciel ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Malinowska Skała - Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi
Malinowska Skała - Zielony Szczyrk, czyli społeczne sprzątanie ziemi

Warto wspomnieć, że w ramach działań pro-ekologicznych pracownicy Szczyrk Mountain Resort dwa tygodnie temu sadzili rośliny i drzewka na skarpie przy tarasie restauracji Kuflonka oraz na Hali Skrzyczeńskiej. Dzięki wspólnej pracy i integracji całego zespołu w myśl naszych działań pro - ekologicznych turyści już niedługo będą mogli cieszyć się bujną zielenią przy największej beskidzkiej restauracji położonej na wysokości 1000 metrów.

Na najbliższe dni prognoza pogody dla Szczyrku jest bardzo dobra, dlatego zapraszamy na nasze trasy. Jaka jest aktualnie pogoda i warunki możecie zobaczyć na kamerach w Szczyrk Mountain Resort.

skionline.pl
Tagi: #szczyrk mountain resort #sprzątanie ziemi #pogoda #warunki #trasy rowerowe #trasy piesze

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com