skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zima 2.0 w Zieleńcu

2017.03.01
Zima 2.0 w Zieleńcu
Kliknij, aby powiększyć.
Zima 2.0 w Zieleńcu
Pojawiające się pogłoski o rzekomym nadejściu wiosny są być może prawdą, ale jedynie na nizinach i wśród osób, którym zima dała się już w tym roku mocno we znaki. Nic nie wskazuje jednak na to, aby miała ona przyjść w najbliższym czasie w wyższe partie Sudetów, w tym także do stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena.
Ocieplenie, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia, nie było w żadnym stopniu niczym zaskakującym. Zdarzają się ono każdego roku, jednak dzięki unikalnemu klimatowi nie ma to większego wpływu na panujące w stacji narciarskiej warunki. Śniegu jest na zielenieckich trasach pod dostatkiem, a trasy są bardzo dobrze przygotowane. Poza tym pamiętać należy, że tutejszy mikroklimat sprawia, że sama pokrywa zalega tu o wiele dłużej niż w innych sudeckich kurortach - zwykle jest przynajmniej przełom marca i kwietnia.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

- Obserwujemy ze spokojem warunki atmosferyczne i prognozy pogody na najbliższe dni. Towarzyszy temu coraz większy entuzjazm, ponieważ już po weekendzie spodziewamy się silniejszego spadku temperatury - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji narciarskiej.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w Zieleniec Ski Arena

- Na naszych trasach leży do 140 centymetrów śniegu. Czeka nas więc jeszcze wiele chwil i pięknych dni do końca sezonu narciarskiego. Przypomnijmy, że moment ten przypada zwykle na początek kwietnia - dodaje Grzegorz Głód.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

I rzeczywiście analiza prognoz na najbliższe dni daje nadzieję, że do końca zimy w Zieleńcu jeszcze bardzo daleko. Po ociepleniu, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia, nie ma już śladu. W ciągu najbliższych dwóch dni do Zieleńca znów zawita mróz, co w razie potrzeby pozwoli na odpalenie śnieżnych armatek. Dodajmy jednak w tym miejscu, że w stacji narciarskiej śniegu jest w ciąż bardzo dużo.

I choć w ciągu kolejnych dni temperatura może wrosnąć nieznacznie powyżej zera, to od wtorku (28 lutego) powróci silniejszy mróz, który z pewnością jeszcze bardziej zwiąże śnieżną pokrywę. Również na wtorek prognozowane są też silniejsze opady śniegu.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

W Zieleńcu czynne są wszystkie wyciągi i koleje, których jest w sumie 27. Podobnie sprawa dotyczy narciarskich tras. W ciągu najbliższych dni stacja narciarska zaprasza na szereg imprez: Akcję Bezpieczny Stok, XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza, Mistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu czy finałowe zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Niebawem powraca także akcja Free Ski (od 6 marca), dzięki której wszyscy przyjeżdżający do Zieleńca na dłużej (4 noclegi i więcej) otrzymują zupełnie za darmo karnet na wszystkie koleje i wyciągi, aktualna będzie także oferta tzw. niskiego sezonu, dzięki której ceny karnetów będą niższe.

Wszystkie bieżące, codziennie aktualizowane informacje znajdują się na stronie internetowej stacji: www.zieleniec.pl, a także na profilu na Facebooku oraz Instagramie. Tam też znajdą Państwo widoki kamer oraz zdjęcia, na których sprawdzić można panujące w danej chwili warunki atmosferyczne.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

Zieleniec Ski Arena to 22 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras narciarskich. W jedną całość łączy je także 27 wyciągów, na które składa się 5 nowoczesnych kolei kanapowych (w tym jedna kanapowo-gondolowa).

Cały system to gęsta sieć tras narciarskich i wyciągów, które w optymalny sposób wykorzystując ukształtowanie terenu, aby dać możliwość do szusowania zarówno bardziej wymagającym narciarzom czy snowboardzistom, jak i wszystkim, który dopiero stawiają na nartach pierwsze kroki.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

Infrastruktura narciarska i turystyczna jest w Zieleńcu konsekwentnie rozwijana. W zeszłym sezonie wybudowana została nowa kolej kanapowa w ośrodku Mieszko, natomiast w tym sezonie do użytku oddane zostały dwa kolejne wyciągi - orczykowy oraz taśmowy, które w znacznym stopniu przełożą się na poprawienie komfortu nauki jazdy na nartach.

Zieleniec Ski Arena bardzo duży nacisk kładzie na edukację nie tylko najmłodszych, ale wszystkich, którzy chcą zdobywać pierwsze i kolejne szlify narciarskiego i snowboardowego rzemiosła. Licznie działające w Zieleńcu szkoły narciarskie oraz instruktorzy zwracają też bardzo dużą uwagę na podnoszenie poziomu świadomości w kwestii odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania ze stoków i uprawiania narciarstwa. Naukę jazdy na nartach wspierają cztery wyciągi taśmowe, które dodatkowo są gwarancją bezpieczeństwa

Tagi: #ośrodki narciarskie #zielniec ski arena #sudety #wyjazdy na narty #marzec w górach

Powrót

Zobacz
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Ski Arena Zieleniec - z lotu ptaka
Ski Arena Zieleniec - z lotu ptaka
Ski Arena Zieleniec - z lotu ptaka
Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

9632 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
Villa HubertusVilla Hubertus

39030 Olang
Południowy Tyrol, Włochy
Falkensteiner Hotel Sonnenalpe Falkensteiner Hotel Sonnenalpe

9620 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
0 noclegów - od 845,00 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za osobę
3 noclegi - od 469,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.