skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zima po słonecznej stronie Zugspitze

2011.02.24
Kliknij, aby powiększyć.
W tyrolskim regionie Zugspitz Arena turyści mają możliwość uprawiania sportów zimowych w wyjątkowo pięknej scenerii górskich krajobrazów. Siedem atrakcyjnych ośrodków narciarskich, mobilność również bez auta, świetna obsługa i prawdziwa tyrolska gościnność gwarantują niezapomniane zimowe wakacje.
Potężne szczyty masywu Wetterstein na północnej i górskiego łańcucha Mieminger Kette na południowej stronie szczytu Zugspitze tworzą tworzą region sportów zimowych gwarantujący niezapomniane przeżycia. W pobliżu ośrodka znajduje się osiem miejscowości: Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle i Namlos. Siedem ośrodków narciarskich, rozległa siatka tras biegów narciarskich i atrakcyjne oferty - poczynając od nocnych zjazdów na sankach, a kończąc na zimowych wędrówkach - są atrakcją dla całej rodziny. Tylko 20 minut zabiera bezpłatna podróż koleją do niemieckiego sąsiada, Garmisch-Partenkirchen, który tej zimy był organizatorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Uroki białego szaleństwa
Kliknij, aby powiększyć.
Region Zugspitz Arena ofertuje 147 km nartostrad, 55 wyciągów i kolejek w siedmiu urozmaiconych ośrodkach narciarskich: Poczynając od narciarstwa alpejskiego na lodowcu Zugspitze, a kończąc na słonecznych nartostradach w Biberwier, Berwang lub Lermoos - amatorzy szybkiej jazdy carvingowej czy też miłośnicy nart w wydaniu rekreacyjnym, początkujące maluchy czy dorośli - każdy znajdzie tu dla siebie wymarzony ośrodek narciarski. Dzięki położeniu i rozbudowanemu systemowi sztucznego naśnieżania, na szczycie Zugspitze doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa panują już od listopada (87 km tras).
Zugspitz Arena jest również doskonałym miejscem na uprawianie narciarstwa klasycznego: 20 tras biegowych o łącznej długości 110 km wiedzie wśród wspaniałych zimowych krajobrazów u stóp szczytu Zugspitze. Wszystkie trasy są bardzo łatwo dostępne i niezależnie od punktu startu oferują długie rundy. Dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu i kolejowemu "Schnee-Express - śnieżny ekspres" możliwe są również wypady na biegówkach w "jedną stronę", czyli w jedną stronę na nartach biegowych, a z powrotem bezpłatnymi publicznymi środkami komunikacji. Główną atrakcją jest naśnieżana trasa w Moos, pomiędzy miejscowościami Ehrwald i Lermoos. Na długości 2,5 km śnieg gwarantowany jest podczas całej zimy."Schnee-Express - Śnieżny Ekspres" i karta "Top Snow Card"
Mobilność również bez auta! Od 18. grudnia 2010 do 25. kwietnia 2011 pociąg "Schnee-Express" bezpłatnie transportuje gości pomiędzy granicznymi miejscowościami Garmisch-Partenkirchen w Niemczech i Vils (Reutte) w Austrii. Biletem zastępuje karta tyrolskiego regionu Zugspitz Arena, którą goście otrzymują po zakwaterowaniu w hotelu lub pensjonacie. W ten sposób turyści wygodnie docierają do ośrodków narciarskich całego regionu.

Karta "Top Snow Card" umożliwia korzystanie ze wszystkich wyciągów i kolejek tyrolskiego regionu Zugspitz Arena, jak również infrastruktury w ośrodkach narciarskich Grainau, Mittenwald i Garmisch-Partenkirchen; można ją wykupić na 2 lub więcej dni. Za dwudniowy skipass dorośli płacą 70,00 euro, młodzież (16 - 18 lat) 64,50 euro, a dzieci (6 - 15 lat) 42,00 euro. Szczególnie praktyczna jest oferta "4 z 6" - z sześciu dni urlopu narciarze mają możliwość wybrania czterech dni jazdy na nartach. Rodzinna taryfa dla dwóch dorosłych i jednego dziecka wynosi 340,50 euro (78,50 euro za każde kolejne dziecko).

Wakacje dla całej rodziny
W regionie działa sześć szkół specjalizujących się również w szkoleniach narciarskich i snowboardowych dzieci.
Po dniu spędzonym na stoku turystyczny region Zugspitz Arena zaprasza do skorzystania z ciekawej oferty apres ski: Wędrówek z pochodniami, jazdy na sankach, nocnych przejażdżek saniami i pokazów jazdy na nartach.
Wiele hoteli i pensjonatów w regionie oferuje doskonałe warunki do wypoczynku rodzin z dziećmi.

Zimowy urlop, również bez nart
Tyrolski region Zugspitz Arena gwarantuje urozmaicony urlop również dla osób nie jeżdżących na nartach lub snowboardzie. 60 km odśnieżonych szlaków spacerowych pozwala napawać się zdrowym górskim powietrzem i zachwycać czarującym zimowym krajobrazem. Podczas wędrówki na rakietach śnieżnych można dotrzeć do odległych, dziewiczych zakątków. Zachęcamy również do przejażdżki saniami, spróbowania sił w curling lub nocnych zjazdów na sankach na torach saneczkowych w Lermoos i Berwang.

Wczesny początek sezonu i mnóstwo atrakcji
Sezon narciarski w tyrolskim regionie Zugspitz Arena zaczyna się wcześniej niż w większości pozostałych ośrodków narciarskich - kolejka Tiroler Zugspitzbahn rusza już końcem listopada.

Praktyczne informacje
- 7 ośrodków narciarskich: kolejka Tiroler Zugspitzbahn, kolejka Ehrwalder Almbahn, wyciągi Wetterstein i Sonnenlifte, kolejki Langes-Lermoos, Langes-Biberwier, Berwangertal / Almkopfbahn Bichlbach
- 147 km nartostrad (z tego 87 km z systemem sztucznego naśnieżania):
- niebieskie trasy: 80 km
- czerwone trasy: 55 km
- czarne trasy: 7 km

- 55 nowoczesnych kolejek i wyciągów (bezpłatne parkingi)
- 7 szkół narciarskich i snowboardowych (wszystkie szkoły oferują też program dla dzieci)

Więcej informacji o szkołach narciarskich: www.zugspitzarena.com

Na narty do Austrii i Niemiec
Karta "Top Snow Card" umożliwia korzystanie ze wszystkich kolejek i wyciągów regionu turystycznego Zugspitz Arena, Garmisch-Partenkirchen, Mittenwald i Grainau (6-dniowy ski pass dla dorosłych: 189,50 euro, dla dzieci: 113.50 euro).
- Bezpłatne przejazdy pociągiem "Schnee-Express" między Vils w Tyrolu a Garmisch-Partenkirchen od 18.12.2010 do 25.04.2011.

Freestyle
- Fun park "Better-Park" na Ehrwalder Alm z licznymi kickerami, railami i boxami i trasą bordercrossową;
- halfpipe w ośrodku narciarskim Wettersteinbahnen;
- trasa bordercorssowa w ośrodku narciarskim Berbahnen Langes w Biberwier.

Narciarstwo klasyczne
- 20 tras biegowych o łącznej długości 110 km (włącznie z ośnieżaną trasą wokół placu golfowego)
- 60 km zimowych tras spacerowych

Dodatkowe atrakcje
- Poniedziałki: Nocne pokazy jazdy na nartach w Lermoos (godz. 20.30)
- Wtorki i piątki: Wieczorne zjazdy na sankach na Ehrwalder Alm (godz. 18.30 do 21.30)
- Czwartki: Wędrówki na nartach na Sunnalm w Biberwier
- lodowe wspinaczki w Berwang

Więcej informacji: Tourismusregion Tiroler Zugspitz Arena, Am Rettensee 1, A-6632 Ehrwald, tel.: +43 (0)5673/20 000, faks: +43 (0)5673/20 000-310, E-mail: info@zugspitzarena.com, Web: www.zugspitzarena.com

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019