skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zimowa wycieczka do Czeskiego Raju

2024.02.21
Sychrov fot. Ladislav Renner
Kliknij, aby powiększyć.
Sychrov fot. Ladislav Renner
Czeski Raj ma swój urok także zimą, gdy jest mniej turystów i można w spokoju delektować się pięknem przyrody. W zimowe weekendy czynne są niektóre zamki i pałace, ciekawe muzea i galerie.
Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (około 60 km od Szklarskiej Poręby). Do przyrodniczych unikatów należą tutejsze Bozkovskie Jaskinie Dolomitowe, najrozleglejsze tego typu jaskinie w Czechach. Całkowita długość odkrytych do tej pory korytarzy wynosi 1060 metrów. Jaskinie można podziwiać także zimą. Ogromne wrażenie robią Prachovskie Skały, rezerwat przyrody z unikatowymi formacjami skalnymi, wąwozami i tunelami. Rezerwat jest otwarty dla turystów przez cały rok.

Na miłośników zabytków czekają malownicze miasteczka i czynne zimą zamki i pałace. Ciekawe weekendowe programy organizuje na przykład pałac Dětenice, jak również zamek i pałac Staré Hrady. Cały rok jest czynny także neogotycki pałac Sychrov, siedziba rodu Rohanów. W pięknym zamkowym ogrodzie angielskim można podziwiać romantyczne budowle.

Detenice fot. HK Region
Detenice fot. HK Region

Jedną z najciekawszych galerii w Czeskim Raju jest Galeria Granat w Turnovie, prezentująca oryginalną biżuterię i szkło z czeskimi granatami. Poznamy tu historię wydobywania w Czechach tych kamieni szlachetnych, następnie proces ich szlifowana i wyrobu biżuterii. Goście mogą wziąć udział także w warsztatach.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #czechy #czeski raj #aktywny wypoczynek #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com