skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zimowy wyjazd na narty. W Polsce czy może za granicą?

2020.01.09
Zimowy wyjazd na narty. W Polsce czy może za granicą?
Kliknij, aby powiększyć.
Zimowy wyjazd na narty. W Polsce czy może za granicą?
Pasja zimowych szaleństw ogarnia coraz szersze grono osób. Jedni wybierają snowboard, inni preferują tradycyjne dwie deski, charakter sprzętu nie ma jednak znaczenia. Liczy się radość trawersowania stoków, dawka adrenaliny i zdrowa aktywność na świeżym powietrzu.

Blisko nie zawsze oznacza dobrze


Okres jesienny nie nastraja optymistycznie, nic więc dziwnego, że wielu z nas z utęsknieniem wyczekuje pierwszych opadów białego puchu. Zimowa, słoneczna, choć mroźna pogoda, zdecydowanie bardziej sprzyja dobremu samopoczuciu niż ponure, nawet jeśli zdecydowanie cieplejsze, listopadowe dni. Niestety w ostatnich latach aura nas nie rozpieszcza, śnieg spada stosunkowo późno, a dobre warunki narciarskie dostępne są tylko w nielicznych, najczęściej wysokogórskich miejscowościach. Ograniczenie ilości miejsc zjazdowych w połączeniu ze wciąż rosnącą liczbą zwolenników szusowania znacząco wpływa na komfort wypoczynku. I niestety nie jest to wpływ pozytywny.

Nie chodzi tylko o tłok na stokach i kolejki do wyciągów. Sam dojazd potrafi zszargać nerwy, a na miejscu nierzadko zostajemy zaskoczeni wysokim poziomem kosztów. Właściciele ośrodków narciarskich, sklepów z pamiątkami, barów i restauracji próbują zrekompensować niedogodności krótkiego sezonu, windując ceny. W tej sytuacji atrakcyjną alternatywą stają się wyjazdy zagraniczne. Kurorty, nie tylko alpejskie, kuszą dobrze przygotowanymi trasami i ogromem atrakcji turystycznych. Nie każdego jednak przekonuje konieczność samodzielnej organizacji takiej eskapady i przemierzanie dużych odległości własnym samochodem. Warte rozważenia staje się skorzystanie z oferty zorganizowanych wyjazdów.

Wyjazd z gwarancją sukcesu


Doskonała kuchnia, bliskość atrakcji turystycznych i gwarantowana pogoda. To jedne z wielu zalet wyjazdu na na narty do Włoch. Sezon trwa tutaj niemal pół roku. Rozpoczyna się z początkiem grudnia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet Święta Wielkanocne spędzić na ośnieżonych stokach. Trasy są doskonale przygotowane, odpowiednie propozycje znajdą dla siebie zarówno zaawansowani narciarze szukający ambitnych wyzwań, jak i amatorzy, czy wręcz osoby dopiero rozpoczynające swoją zimową przygodę. Regenerację sił po całodziennych szaleństwach zapewnia doskonała włoska kuchnia, a trudno wyobrazić sobie lepsze ukoronowanie aktywnego dnia od wieczoru spędzonego z lampką wina w ręce, z widokiem na panoramę ośnieżonych szczytów.

Oferta wyjazdowa jest bardzo szeroka. Organizatorzy zapewniają zarówno szybki, wygodny przejazd, jak i wiele opcji zakwaterowania. Możliwe jest zarówno zabranie własnego sprzętu, jak i skorzystanie doskonale wyposażonych wypożyczalni. Na szczególną uwagę zasługują studenckie wyjazdy na narty. Łączą one aktywny wypoczynek z bogatą ofertą kulturalną i możliwością uczestniczenia w koncertach cenionych polskich wykonawców. Jeśli dodamy do tego umiarkowany poziom kosztów, to uzyskamy gotową receptę na udany wyjazd, który nie tylko pozwoli zregenerować siły, ale też na długo pozostanie w pamięci.

Tagi: #ośrodki narciarskie #wyjazdy na narty #polska #włochy #alpy #zima #ferie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021