skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zlot maniaków Enduro Trophy w Bielsku-Białej

2010.05.15
Trasa pierwszej w tym sezonie edycji EMTB Enduro Trophy rozgrywana będzie 22. maja w okolicach Bielska-Białej, w zachodniej części Beskidu Małego. Najwyższe punkty na trasie to Magurka Wilkowicka (909 m) i Gaiki (808 m). Niech Was jednak nie zmyli niewielka wysokość tych gór - są strome i nieźle potrafią dać w kość!
Start zawodów wyzonaczono na parkingu przy przełęczy Przegibek. Stąd zaczyna się OS1 - podjazdowy, który rozpoczyna się fragmentem interwałowym, by w końcowej części przejść w ostry kamienisty podjazd z metą na Gaikach, który dla niejednego z Was może by trudny do pokonania z siodła.

OS2 - zjazdowy - wymaga sporych umiejętności technicznych, zwłaszcza pierwsze agrafki na niebieskim szlaku, które są wyjątkowo ciasne. Później jest już łatwiej i szybciej, niemniej nadal trzeba uważać, by nie przestrzelić niespodziewanych zakrętów. Meta znajduje się zaraz za podbiegiem po stromych schodach, na płycie kamiennego amfiteatru.

Następny odcinek to "dojazdówka" wygodnymi szutrówkami do przełęczy u Panienki, potem 100 m podejścia do startu na OS3.

OS3 - interwałowy - łatwy technicznie, szybki, ale wymaga dobrej kondycji. Meta ponownie na Gaikach.

OS4 - zjazdowy - zaczyna się kawałeczek poniżej startu OS2. Tutaj trzeba się skoncentrować. Początek to kręta ścieżka, następnie kamienie różnej wielkości, szybkie zakręty, kawałek na dokręcenie i ponownie techniczny odcinek. W dolnej części szybki singiel z ostrymi nawrotami o 180 stopni. Przed samą metą po przecięciu strumyczka kawałek podjazdu.

Dojazd do ostatniego OS-u prowadzi szlakiem żółtym do przełęczy Łysej i następnie czerwonym pod schronisko na Magurce Wilkowickiej, gdzie ze spokojem można się posilić i wzmocnić przed ostatnim zjazdem.OS5 - zjazdowy - najpierw szlak żółty, szybka szutrowa droga, po chwili odbicie na szlak czerwony - tu robi się bardzo atrakcyjnie, singlowo, korzeniście, kamieniście - wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej! Potem znowu seria ciasnych zakrętów i zjazd do mety.

Wiwaty i uściski dla tych, którzy dojechali i są w stanie ruszać kończynami :) Gratulacje! Ukończyliście pierwszą tegoroczną edycję tych niełatwych zawodów!

Program zawodów:

22 maja 2010
godz. 7.00 - 8:45 - zapisy w Biurze Zawodów
godz. 8.55 - ustawienie się zawodników na starcie
godz. 9.00 - start EMTB Enduro Trophy
godz. 16.00 - zamknięcie trasy
godz. 17.00 - dekoracja najlepszych zawodników
godz. 17.30 - Afterparty :-)

Więcej na stronie www.endurotrophy.pl

skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com