skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zmierzą się z grawitacją w Białce Tatrzańskiej

2018.02.01
Zmierzą się z grawitacją w Białce Tatrzańskiej
Kliknij, aby powiększyć.
Zmierzą się z grawitacją w Białce Tatrzańskiej
Blisko 60 narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów z Polski, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Łotwy i Wielkiej Brytanii zgłosiło się do startu w Garmin Winter Sports Festival 2018, który odbędzie się w dniach 2-3 lutego (piątek i sobota) w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.
Na głównym stoku stanęła potężna konstrukcja ze śniegu z dwoma wybiciami - jednym dla narciarzy i snowboardzistów, drugim dla rowerzystów. Zawodnicy z 6 państw zaprezentują na nich widowiskowe ewolucje, w czasie skoków na wysokości 6 metrów nad śniegiem. Specjaliści od freestyle’u na jednej i dwóch deskach polecą na odległość nawet 25 metrów! Obok skoczni ustawione zostały raile i boxy, czyli specjalne przeszkody, na których rywalizować będą przedstawiciele sportów zimowych.

W ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski we Freeskingu, który od 2014 roku jest jednym ze sportów olimpijskich. Zawody należą także do globalnego cyklu AFP World Tour. Do walki o najwyższe miejsca na podium szykują się m.in. wielokrotny mistrz Polski Szczepan Karpiel-Bułecka i broniąca tytułu mistrzowskiego Zuzanna Witych. Na liście startowej znaleźć można także Piotra Tokarczyka i Katarzynę Rusin, reprezentujących Polskę w zawodach Big Air z cyklu snowboardowego pucharu świata i pucharu Europy FIS. Swoje niesamowite ewolucje zaprezentuje również czołówka rowerowego freestyle’u, w tym triumfatorzy poprzednich edycji Garmin Winter Sports Festival - Szymon Godziek i Marek Łebek.

- Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości blisko 50.000 złotych. Szczepan Karpiel-Bułecka, Jasiek Krzysztof i Maciek Kiwak zadbali o to, by przeszkody umożliwiły uczestnikom zaprezentowanie najtrudniejszych i najbardziej stylowych ewolucji. Publiczność może zatem liczyć na zapierające dech w piersiach widowisko sportowe. Co więcej wstęp na imprezę jest wolny, Nordic - Arctic Food przygotuje dla kibiców ciepłe i pożywne przekąski, każdy odwiedzający będzie mógł spróbować specjałów z grilla szykowanych przez Grill Bastards, a także przetestować w warunkach zimowych najnowsze MINI Countryman! Przez dwa dni o dobrą muzykę i klimat zadbają DJ-e Red Bull. Zapraszamy do Białki Tatrzańskiej wszystkich, którzy lubię prawdziwe sportowe emocje i zabawę na śniegu - zachęca Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.


Więcej informacji:
www.wsfest.pl
www.facebook.com/ski2die
www.instagram.com/wintersportsfestival

PROGRAM:


PIĄTEK 02.02.2018
BIG AIR - NARTY / SNOWBOARD / ROWER
10:00-12:00 - TRENINGI
12:00-14:00 - ELIMINACJE
RAILPARK - NARTY / SNOWBOARD
10:00-14:00 - TRENINGI

SOBOTA 03.02.2018
BIG AIR - NARTY / SNOWBOARD / ROWER
9:00-11:00 - TRENINGI
11:00-11:30 - BEST STYLE
13:00-15:00 - FINAŁY
RAILPARK - NARTY / SNOWBOARD
9:00-11:00 - TRENINGI
11:30-12:30 - JAM SESSION
12:30-13:00 - BEST TRICK
***
15:30 - ROZDANIE NAGRÓD
21:00 - AFTER PARTY - LE SCANDALE - ZAKOPANE

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #garmin winter sports festival #białka tatrzańska #freestyle

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com