skionline.pl WorldSkitest 08/09 Twin Tip
Twin Tip
Niepokorne, z pozoru niedbałe lecz wyrafinowane. Do alpejskich snowparków wnoszą powiew klimatu ulicy wielkich miast. Mowa oczywiście o twin tipach. Już od dawna włodarze pragnących się liczyć ośrodków narciarskich nie szczędzą środków na budowę i modernizację snowparków. Z reguły w każdym z nich są warunki do uprawiania freestyle’u, zarówno dla początkujących, jak zaprawionych w bojach profesjonalistów.

Twin tipy nie stanowią już egzotyki na stoku i od dawna są niezależnym segmentem sprzętu w branży narciarskiej. Nie przestają jednak fascynować i wciąż zdobywają sobie nowych fanów. Polubi je i łatwo oswoi każdy, kto ma zrelaksowany stosunek do świata. To narty o łagodnym usposobieniu, łatwo wybaczające błędy i bez trudu dopasowujące się do użytkownika. Zwracają na siebie uwagę i przyciągają zaintrygowane spojrzenia współpasażerów z wyciągu.

Podczas tegorocznego testu w Zell am Zee, podobnie jak w latach ubiegłych, twin tipy oceniane były dwukrotnie – najpierw odbywał się standardowy test na trasie, potem zawodniczy team freestyle’owy badał je pod kątem przydatności do poszczególnych rodzajów trików.

W grupie freestyle’owych jurorów znaleźli się m.in. Tine Huber, Horst Tatschl, Martin Misov, a na trasie wspomagała ich królowa jazdy po muldach Magarata Marbler, “Edelwiser” Erwin Werdenigg i międzynarodowy alpejski team zawodniczy.
1.   Fischer Addict Pro
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
37.2
2.   Voelkl Wall
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
36.8
3.   Salomon Suspect
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
34.8
4.   Elan Partisan
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
34.0
5.   Dynastar Trouble
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
33.2
6.   Nordica Supercharger Ignition
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
33.0
7.   Atomic Twins
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
32.6
8.   Blizzard The Reason IQ
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
32.0
9.   Dynamic Slayer Graph
Ocena:
dobra
Punkty:
29.6
Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Złoto:Voelkl
Srebro:Fischer
Brąz:Atomic
WorldSkitest 2008 - test I
WorldSkitest 2008 - test II
WorldSkitest 2008 - pokaz mody