skionline.pl WorldSkitest 08/09 wyślij link znajomemu wydrukuj

Snow Style 08/09

2008.10.25
Czy ktoś jeszcze pamięta ręcznie lakierowane, drewniane narty na jakich jeździło się po wojnie, a jakie dziś oglądać można już tylko w muzeum? Siłą rzeczy każda para takich nart była niepowtarzalna. Kiedy czasy się zmieniły, w dziedzinie projektowania nart nastała długa era nieciekawej monotonii. Nowe spojrzenie na design w sprzęcie pojawiło się dopiero z początkiem obecnej dekady. W końcu producenci pojęli, że wizualne walory mogą stanowić (i stanowią) jeden z najważniejszych motorów sprzedaży. Jednocześnie jednak widać, że wiara w to, że zmieniające się trendy mody rzeczywiście mogą mieć znaczenie z ich punktu widzenia, jest jeszcze bardzo krucha.

Tegoroczny konkurs SnowStyle Awards, czyli pokaz narciarskiej mody prêt-à-porter, odbył się stokach Schmittenhohe. Odważne pomysły projektantów od razu wprowadziły niemały zamęt w gronie uczestników Skitestu. "Niemożliwe, żeby narta o wyglądzie retro mogła być nartą race’ową!" - gorączkowali się jedni, podczas gdy inni wprost rozpływali się z zachwytu. Dyskusja rozgorzała na dobre.
Najlepiej niech każdy sam odpowie sobie na pytanie, czy stabilna krawędź i zachowanie w skręcie to wszystko, czego oczekujemy od idealnej narty i czy nie poszukujemy czegoś więcej. Wydaje się, że intrygujący wygląd jest co najmniej tak samo ważny, bo przecież kusi i przyciąga wzrok. A tego często domaga się nasza próżność.

skionline.pl
Tagi: #worldskitest

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Złoto:Elan
Srebro:Head
Brąz:Dynamic
WorldSkitest 2008 - test I
WorldSkitest 2008 - test II
WorldSkitest 2008 - pokaz mody