skionline.pl WorldSkitest 2014 Allround mężczyźni Atomic
poprzednia nartanastępna narta
Nomad Smoke TI

Nomad Smoke Ti najlepiej zaprezentowały się podczas jazdy długim skrętem i właśnie w tej kategorii zgarnęły najwyższe oceny. Uniwersalne, dobrze wyważone narty, które nie zawiodą również podczas krótkich wypadów poza trasy. Wizualnie bardzo atrakcyjne – brązowy medal w konkursie Snow Style dla Atomica!

Testowana narty:
długość: 171 cm
promień: 14,4 m
taliowanie: 124,5-76-105

Parametry testowanej narty:
- promień: 0.0 m

Ocena:
Bardzo dobra
Punkty:
36.0
Długi skręt 7.9
Krótki skręt 7.1
Trzymanie krawędzi 6.9
Stabilność 7.0
 
Łatwość prowadzenia 7.1

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Spośród wszystkich modeli z serii Nomad, Nomad Smoke Ti to najprawdopodobniej narty najlepiej czujące się na trasie – All Mountain Rocker zapewnia im jednak świetne osiągi również w terenie. Tak czy inaczej, jazda na tych nartach to połączenie maksymalnej naturalności i nadzwyczajnej płynności – dzięki technologii ARC opartej na jednym punkcie mocowania umieszczonym w centralnej części nart, co gwarantuje idealny rozkład wszystkich sił na całej powierzchni narty, a tym samym jej naturalne wygięcie. Narty automatycznie dostosowują się do ukształtowania terenu, nie tracą kontaktu z podłożem i pozwalają na łatwiejszą kontrolę ich reakcji. Talia o szerokości 76 mm i ścianki boczne o konstrukcji Step Down 2.0 zapewniają z kolei świetne trzymanie krawędzi na twardym śniegu, a tytanowe wkładki podnoszą stabilność przy każdej prędkości. All Mountain Rocker umieszczony na dziobie ułatwia manewrowanie i poprawia skrętność nart w głębokim lub miękkim śniegu.

Technologie: ARC Technology, Step Down Sidewall 2.0, Cap Fiber TI Core
Waga: 2.10 kg / 171 cm
Parametry techniczne:Technologie:
długość: 157/164/171/178
promień: 14.4 m / 171
taliowanie: 124.5-76-105
Cap Fibre Ti, ARC Technology, Step Down Sidewall 2.0, All Mountain Rocker,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

ARC Technology


W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, te wyposażone w technologię ARC posiadają jedynie jeden punkt montażu umieszczony w centralnej części nart. W tym jednym punkcie, zwanym Anchor Point, czyli punktem zakotwiczenia, kumuluje się cała energia narciarza. Umożliwia to łatwe i naturalne wygięcie narty na całej jej długości – tak, jak wygina się łuk. Stąd też zresztą nazwa technologii. Ruchoma powierzchnia między butem i nartą pomaga w utrzymaniu naturalnego flexu. Zapewnia to ciągły kontakt narty z podłożem, co przekłada się na doskonałą przyczepność i płynną, naturalną jazdą bez wysiłku – niezależnie od warunków.

All Mountain Rocker


All Mountain Rocker zapewnia wszechstronność i wysoką wydajność jazdy w każdych warunkach i na każdym rodzaju śniegu.

zobacz całą kolekcję Atomic 14/15

Race SL mężczyźni
Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Złoto:Rossignol
Srebro:Voelkl
Brąz:Atomic
WorldSkitest 2014 - testy
WorldSkitest 2014 - Montafon
WorldSkitest 2014 - centrum testowe
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019