skionline.pl WorldSkitest 21/22 High Performance mężczyźni Elan
poprzednia nartanastępna narta
Ace SCX Fusion X


Parametry testowanej narty:
- długość: 173 cm
- promień: 15.9 m
- taliowanie: 113-67-100

Ocena:
bardzo dobre
Punkty:
37.8
Długi skręt 7.7
Krótki skręt 7.6
Trzymanie krawędzi 7.6
Stabilność 7.5
Łatwość prowadzenia 7.4

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Uniwersalna hybryda

Narty o racingowym DNA, które tak samo dobrze wycinają krótkie, jak i długie skręty. Idealny wybór dla osób szukających sprzętu łączącego slalomowy i gigantowi charakter.

Wiązania: EMX 12.0 GW Fusion X BLK/BLUE
System: Fusion X
Płyta: Power Rebound System
Profil: Camber
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 155, 161, 167, 173, 179
Promień: 15.1 m / 167 cm
Taliowanie: 112-67-99
RST - Racing Sidewall, Dual Ti, Ace Arrow Technology, R² Frame Woodcore,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

RST - Racing Sidewall


Technologia budowy ścianek bocznych stosowana w nartach zawodniczych i instruktorskich. Pionowa ścianka boczna gwarantuje trzymanie krawędzi na całej długości narty i bezpośrednie przekazywanie energii narciarza na krawędzie przy dużych prędkości.

Dual Ti


Dual TI to konstrukcja typ sandwich złożona z drewnianego rdzenia i dwóch warstw tytanalu. Zapewnia ona fantastyczną kontrolę krawędziowania oraz progresywny flex. Stosowana w nartach najwyższej jakości.

Ace Arrow Technology


Technologia Ace Arrow umożliwia wycinanie skrętów z niespotykaną dotąd precyzją. Technologia Arrow polega na wykorzystaniu specjalnie ukształtowanych płyt oraz tytanowych warstw, które harmonijnie ze sobą współpracują. W efekcie narty są wyjątkowo sprężyste, precyzyjne i zwinne. Wykonana z karbonowego kompozytu płyta o profilu camber jest przytwierdzona do nart i działa jak generator siły, która dalej przekazywana jest na dzioby i piętki. Górna, przypominająca kształtem strzałę warstwa tytanu gromadzi i przetwarza energię, co umożliwia mocne dociśnięcie krawędzi. Niżej umieszczona, również przypominająca strzałę, warstwa tytanu sprawia, że narty są szybkie, stabilne i błyskawicznie inicjują skręty.

R² Frame Woodcore


R² Frame Woodcore to laminowany na całej długości, unikalny drewniany rdzeń, którego środek wzmocniony jest wykonaną z twardego drewna ramą. Rozwiązanie to sprawia, że zastosowany w konstrukcji materiał równomiernie rozprowadza siły, od dziobów po same piętki. To bardzo solidny design umożliwiający produkcję nart o różnym flexie, w zależności od ich przeznaczenia. Gwarancja czystej przyjemności z jazdy.
Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Złoto:Völkl
Srebro:Fischer
Brąz:Elan