skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: Elan
Ace Arrow Technology - narty - Elan
Technologia Ace Arrow umożliwia wycinanie skrętów z niespotykaną dotąd precyzją. Technologia Arrow polega na wykorzystaniu specjalnie ukształtowanych płyt oraz tytanowych warstw, które harmonijnie ze sobą współpracują. W efekcie narty są wyjątkowo sprężyste, precyzyjne i zwinne. Wykonana z karbonowego kompozytu płyta o profilu camber jest przytwierdzona do nart i działa jak generator siły, która dalej przekazywana jest na dzioby i piętki. Górna, przypominająca kształtem strzałę warstwa tytanu gromadzi i przetwarza energię, co umożliwia mocne dociśnięcie krawędzi. Niżej umieszczona, również przypominająca strzałę, warstwa tytanu sprawia, że narty są szybkie, stabilne i błyskawicznie inicjują skręty.
Amphibio 4D Technology - narty - Elan
Pierwsze narty na świecie o czterokierunkowej technologii. Elan Amphibio 4D harmonijnie współpracuje z dotychczasowymi modelami linii, ale podwaja ich osiągi. Ta technologia automatycznie wzmacnia trzymanie na twardym podłożu, polepsza zapoczątkowanie skrętów i dodaje kontroli w każdym terenie i wszystkich rodzajach śniegu przy każdej prędkości. Po prostu najbardziej skuteczne narty Elana.
Amphibio Profile - narty - Elan
Bezkompromisowa innowacja oferująca zarówno tradycyjny profil typu camber, jak i ten z rockerem w jednej i tej samej narcie. Wewnętrzna krawędź o tradycyjnym profilu typu camber zapewnia wspaniałe trzymanie na twardym podłożu oraz stabilność w łuku. Zewnętrzna krawędź każdej narty ma profil z rockerem umożliwiając szybsze skręty bez wysiłku.
Arrow Technology - narty - Elan
Arrow Technology jest wykorzystaniem płyt z włókna węglowego o specjalnie zaprojektowanych kształtach połączonych z warstwami titanalu w celu zapewnienia większej harmonii pracy pomiędzy nimi. W efekcie uzyskano błyskawiczne reakcje połączone z fenomenalną precyzją i dokładnością. Wygięte w łuk węglowe płyty są przymocowane do wierzchów nart i działają jak wspomaganie generujące moc i szybszy przekaz energii w kierunku dziobów nart. Warstwa titanalu zaprojektowana w kształcie strzały sprawia, że energia ta zostaje równomiernie zagospodarowana gwarantując nieprawdopodobnie mocne trzymanie na twardym śniegu lub lodzie oraz równy docisk krawędzi do śniegu.
AST - Advanced Sidewall - narty - Elan
System AST firmy Elan to technologia stosowana w Pucharze Świata. Ścianki boczne są połączeniem metalowych części, które posiadają nachylone kąty, co daje doskonały przekaz energii na długości całej narty. Rewolucyjność konstrukcji ścianek bocznych polega na tym, iż od czubka narty aż po jej tyły posiadają różne kąty nachylenia.
więcej
AST System - narty - Elan
Advanced Sidewall Technology to kolejny krok w eweolucji konstruowania nart Elan. Krawędzie są wyprofilowane pod odpowiednim kątem, aby w każdym elemencie narty było właściwe ciśnienie, niezależnie od części skrętu, w której się znajdujemy.
Channel Woodcore - narty - Elan
Rdzeń zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach wykonany z drewna topoli. Gwarantuje sprężystość i optymalny flex.
Comprex Woodcore - narty - Elan
W przypadku konstrukcji Comprex stosuje się specjalnie przygotowany rdzeń drewniany w kombinacji z wtryskiwanym materiałem syntetycznym. Konstrukcja ta jest bardzo podobna do konstrukcji Monoblock. W konstrukcji Comprex drewniany rdzeń również wypełnia prawie całą objętość narty. Połączenie między drewnianym rdzeniem Comprex, a elementami nośnymi stanowi wtryskiwany materiał syntetyczny (zamiast żywicy stosowanej w konstrukcji Monoblock).
Corelock Woodcore - narty - Elan
Technologia drewnianego rdzenia. Drewniane platformy mają kształt potrójnej ramy, która biegnie przez całą ich długość. Połączony jest on z elastomerami. Działa jak nośnik energii narciarza, którą bezpośrednio kieruje w stronę krawędzi nart.
Double Express - narty - Elan
Tworzy go podwójna platforma w kształcie litery X; krzyżak znajduje tu sie zarówno przed, jak i za zintegrowaną płytą. Podwójny Express zastosowano w nartach serii Race. Ten innowacyjny system daje zawodnikom i narciarzom agresywnie jeżdżacym, niesamowite trzymanie na krawędziach i ulepszoną stabilność w skrętach przy bardzo dużych szybkościach.
poprzednie1 - 10 z 31następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt