skionline.pl WorldSkitest 21/22 Allround kobiety Elan
poprzednia nartanastępna narta
Insomnia 16Parametry testowanej narty:
- długość: 158 cm
- promień: 13.3 m
- taliowanie: 121-73-104

Ocena:
bardzo dobre
Punkty:
38.4
Długi skręt 7.7
Krótki skręt 7.7
Trzymanie krawędzi 7.8
Stabilność 7.5
Łatwość prowadzenia 7.7

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Pogromca gór

Insomnia 16 to model, na bazie którego powstała cała seria Insomnia. Narty te wyróżnia bardzo uniwersalny, mocny charakter, dzięki któremu doskonale radzą sobie na każdym stoku i potrafią jeździć z naprawdę dużą prędkością.

Insomnia 16 to model, który nie pozostawia nic do życzenia. Gdy masz do dyspozycji szeroki stok, wycina szybkie, długie łuki. Gdy miejsca jest nieco mniej, momentalnie przechodzi w krótki skręt. W konstrukcji nart wykorzystano technologię Mono Ti, dzięki której poruszają się bardzo harmonijnie i pewnie. Dodatkowo cechuje je technologia Amphibio Truline W i 73-milimetrowa talia. Potrafią błyskawicznie zmieniać krawędź i są bardzo stabilne. Płyta z wiązaniami Power Shift Binding gwarantuje swobodne wygięcie narty pod butem i płynną inicjację skrętów - nie ważne czy długich, czy krótkich.

Wiązania: ELW 11.0 GW Shift BLK/TRQ
System: Power Shift
Profil: Amphibio
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 146/152/158/164/170
Promień: 13.3 m / 158 cm
Taliowanie: 121-73-104
RST - Racing Sidewall, Mono Titanium, Laminated Woodcore, Amphibio TruLine Technology,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

RST - Racing Sidewall


Technologia budowy ścianek bocznych stosowana w nartach zawodniczych i instruktorskich. Pionowa ścianka boczna gwarantuje trzymanie krawędzi na całej długości narty i bezpośrednie przekazywanie energii narciarza na krawędzie przy dużych prędkości.

Laminated Woodcore


Laminowany rdzeń drewniany. Rozciąga się na całej długości narty, od dziobu do stopy. Przygotowywany i kształtowany osobno w zależności od modelu nart i ich długości. Czuły i wrażliwy na bodźce przekazywane przez narciarza, jednocześnie trwały i wytrzymały. Zapewnia bezpośredni przekaz energii na krawędzie.
Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Złoto:Elan
Srebro:Fischer
Brąz:Rossignol