skionline.pl WorldSkitest 16/17 Freeride do 120 Fischer
poprzednia nartanastępna narta
Ranger 108 TI

Wysokie, wyrównane noty i drugie miejsce na podium. Co więcej, za oryginalną i atrakcyjną szatę graficzną, wyróżnione w konkursie SnowStyle złotym krążkiem. Ranger 108 TI wyróżniają się bardzo niską wagą, nie wymykają się spod kontroli i pewnie poruszają się, zarówno długim, jak I krótkim skrętem. Rekomendujemy zakup!

Parametry testowanej narty:
- długość: 188 cm
- promień: 19.0 m
- taliowanie: 140-108-130
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
39.4
Płynność w długim skręcie 8.3
Płynność w krótkim skręcie 7.9
Trzymanie krawędzi / jazda na powierzchni śniegu 7.3
Nakład siły wymagany w prowadzenie nart 8.0
Ogólne wrażenie z jazdy 7.9

porównaj z innymi nartami

Nieograniczone przygody są na wyciągnięcie ręki! Narty Ranger 108 Ti pozwolą Ci zaoszczędzić tyle energii podczas wspinaczek, abyś bez problemu mógł raczyć się adrenaliną podczas ekstremalnych zjazdów. Niska waga i wyjątkowa stabilność jazdy to równoznacznik doświadczeń wykraczjących poza normy!

Titanal nadaje nartom Ranger 108 Ti najwyższy stopień stabilności jazdy i możliwość poruszania się w najgłębszym śniegu. Titanalowe wzmocnienia nie tylko nadają ekstremalnej pewność poruszania, ale także zapewniają najwyższą wydajność. Właśnie dzięki tym cechom te narty, to idealna broń na puch!

Narty Ranger 108 Ti w swojej kategorii są ekstremalnie lekkie. Dzięki najwyższej jakości konstrukcji Airtec Ti i wielu innym "odchudzającym" nartę technologiom zaoszczędzono tak dużo gramów, aby narty mogły Cię zaprowadzić jeszcze wyżej bez najmniejszego wysiłku!

Szerokość 108 mm zapewnia szeroki, szybki skręt w puchu, co czyni te narty idealnymi na każde warunki poza trasą. Stabilność i płynność prowadzenia to korzyści, które odczuwa narciarz. Taliowanie 140-108-130 pozwala wyciąć skręt o promieniu 19 m (dla długości 182 cm).

Freeski Rocker to nieodłączny element nart Ranger 108 TI. Krótszy odcinek kontaktu narty ze śniegiem zaprojektowany został specjalnie na ekstremalne warunki, jakie napotkasz uprawiając freeride. Oznacza to po prostu łatwiejszą inicjację skrętu, a przez to oszczędność sił w każdej sytuacji.

Długość i wysokość rockera: vo. 450/3 hi. 330
Dedykowane wiązanie: T16113
Konstrukcja / Technologie: SW-Sidewall, Carbon Nose, Air Tec Ti

Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 174/182/188
Promień: 19m/182cm
Taliowanie: 140-108-130
Air Carbon, Air Carbon Ti, Sintered Bases, Beech Poplar Wood Core, Air Tec Ti, Freeski ROCKER, Aeroshape, Carbon Nose, Race Code, Air Core Carbon
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Air Carbon


Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.

Air Carbon Ti


Niezwykle lekki i wytrzymały materiał będący połączeniem węglanu (Air Carbon) i tytanu. Gwarantuje doskonałą jakość jazdy i lepszą kontrolę nart

Sintered Bases


Spiekany ślizg zapewnia lepszą chłonność smarów i żywotność konstrukcji.

Freeski ROCKER


2 do 5 mm, doskonała kontrola i stale zrównoważona inicjacja dla oszczędzania energii narciarza.

więcej

Aeroshape


Optentowana technologia Aeroshape sprawia, że narta jest lżejsza i dzięki specjalnej konstrukcji rdzenia i powłoki także bardziej stabilna. Oto w jaki sposób narta Fischer Aeroshape oferuje lepszą wydajność w podejściach razem z poprawieniem osiągów w zjazdach.

więcej

zobacz całą kolekcję Fischer 16/17

poprzednia nartanastępna narta
Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Freeride do 100
Freeride do 120
Złoto:Fischer
Srebro:Armada
Brąz:Nordica
WorldSkitest 2016 - testy nart