skionline.pl WorldSkitest 2016 Freeride do 100 Fischer
poprzednia nartanastępna narta
Ranger 98 TI

Dobre, 4. miejsce dla Ranger 98 Ti. Do podium zabrakło zaledwie kilku punktów, niemniej jednak Fischery – pomimo niskiej wagi – wykazały się stabilnością i płynności jazdy długim skrętem. Bardzo uniwersalne deski, które na pewno nie zgubią się w głębokim śniegu.

Parametry testowanej narty:
- długość: 188 cm
- promień: 18.0 m
- taliowanie: 132-98-122

Ocena:
Bardzo dobra
Punkty na trasach:
36.2
Punkty poza trasami:
37.6
Na trasach Poza trasami
Długi skręt 7.2
7.8
Krótki skręt 7.2
7.5
Trzymanie krawędzi 7.5
6.8
Stabilność 7.5
8.0
Łatwość prowadzenia 6.8
7.5
 

porównaj z innymi nartami

poprzednia nartanastępna narta
Z nartami Ranger Ti możesz być spokojny wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja i dosłownie milimetry, aby nie wypaść z obranej trasy. Technologie Air Tec Ti oraz Aeroshape przekładają się na niezwykłą lekkość nart, a dzioby z włókna węglowego nadają im wyjątkowej zwrotności.

Dzięki konstrukcji Sandwich Sidewall narty Ranger 98 TI sytuują się w segmencie nart freeride`owych pośród modeli o najwyższej wydajności. Drewniany rdzeń w połączeniu ze wzmocnionymi ścianami bocznymi, tworzące konstrukcję warstwową, zapewniają najwyższej jakości stabilność oraz pewne trzymanie!

Szerokość 98 mm zapewnia z jednej strony długi, pewny skręt w puchu, z drugiej zaś pozwala na szybkie, zwinne skręty, które są niezbędne na przykład w zalesionym terenie. Taliowanie 132-98-122 pozwala wyciąć skręt o promieniu 18 m (dla długości 180 cm).

Freeski Rocker to nieodłączny element nart Ranger 98 TI. Krótszy odcinek kontaktu narty ze śniegiem zaprojektowany został specjalnie na ekstremalne warunki, jakie napotkasz uprawiając freeride. Oznacza to po prostu łatwiejszą inicjację skrętu, a przez to oszczędność sił w każdej sytuacji.

Długość i wysokość rockera: vo. 450/3 hi. 330
Dedykowane wiązanie: T16113
Konstrukcja / Technologie: SW-Sidewall, Carbon Nose, Air Tec Ti

Parametry techniczne:Technologie:
długość: 172/180/188
promień: 18m/180cm
taliowanie: 132-98-122
Air Carbon, Sintered Bases, Beech Poplar Wood Core, Air Tec Ti, Freeski ROCKER, Aeroshape, Carbon Nose, Air Core Carbon,
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Air Carbon


Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.

Sintered Bases


Spiekany ślizg zapewnia lepszą chłonność smarów i żywotność konstrukcji.

Freeski ROCKER


2 do 5 mm, doskonała kontrola i stale zrównoważona inicjacja dla oszczędzania energii narciarza.

Aeroshape


Optentowana technologia Aeroshape sprawia, że narta jest lżejsza i dzięki specjalnej konstrukcji rdzenia i powłoki także bardziej stabilna. Oto w jaki sposób narta Fischer Aeroshape oferuje lepszą wydajność w podejściach razem z poprawieniem osiągów w zjazdach.

zobacz całą kolekcję Fischer 16/17

Race GS mężczyźni
High Performance kobiety
High Performance mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Allround mężczyźni
Freeride do 100
Freeride do 120
Złoto:Armada
Srebro:Blizzard
Brąz:Line
WorldSkitest 2016 - testy nart
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019