skionline.pl WorldSkitest 08/09 Skier Cross Head
poprzednia nartanastępna narta
i.XRC 1100 SW RFB

Zwycięstwo naprawdę w fantastycznym stylu –doskonały wynik w teście i złoto w konkursie Snowstyle Awards. Narta nadzwyczaj płynna w ruchu, genialna w długim, świetna w krótkim skręcie, o dobrze trzymającej krawędzi. Poza tym – nawet gdyby tak nie było – tak urodziwa, że po prostu musi sama jechać! Jury – zgodnie jak nigdy - skłoniło się nisko przed niekwestionowanym zwycięzcą!
Ocena:
doskonała
Punkty:
40.1
Długi skręt 8.5
Krótki skręt 7.3
Trzymanie krawędzi 7.7
Stabilność 8.4
Łatwość prowadzenia 8.2

porównaj z innymi nartami

Fakt, że lubisz szybką jazdę nie oznacza, że masz do wyboru wyłącznie narty z grupy race. Jest alternatywa - nieco subtelniejsza linia XRC, którą stanowią deski o solidnej konstrukcji, agresywnym taliowaniu i niespotykanym wyglądzie.

iXRC 1100 - najwyższy model w grupie All Mountain to jedyny godny przeciwnik dla Supershape'a. Wyśmienite trzymanie krawędzi i prędkość, z jaką się poruszają to cechy budzące respekt. Mają nieco szerszy profil, a w miękkim śniegu wykazują większą wszechstronność.

Intelligence Technology
Liquidmetal Technology
Konstrukcja Worldcup Sandwich
Ślizgi Structured UHM C Split Base
Railflex Base
Wiązania: HEAD RFD 12 (srebrno-czerwone)
Parametry techniczne:Technologie:
Długość: 149/156/163/170/177
Promień: 14.3m /170
Taliowanie: 115-68-101
Intelligence Technology, Liquidmetal Technology
porównaj z zobacz wszystkie
Technologie

Intelligence Technology


Elektronika z rozpędem wkracza w narciarski świat! Head zaproponował rozwiązanie hi-tech przetestowane na swoich rakietach tenisowych. Chodzi o włókna z materiału piezoelektycznego, przewodzące prąd, które reagują na energie kinetyczną, pochodzącą z ugięcia nart. Energia elektryczna trafia do chipa, znajdującego się w centralnej części narty. Chip 10 razy zwielokrotnia ładunek elektryczny i wysyła go z powrotem do włókien. Te reagują prostowaniem się. Efekt jest taki, że im mocniej naciskamy na krawędź tym mocniej narta "oddaje" - prostuje się i tym samym przyspiesza. Praca krawędzi jest harmonijnie rozłożona na całej długości narty i idealnie przylega do stoku. Cały projekt otrzymał nazwą Head inteligence - electronic ski managment system.

Liquidmetal Technology


Liquidmetal to zupełnie nowy materiał, którego dotychczas nie stosowano do produkcji nart. Struktura molekularna Liquidmetal’u jest amorficzna i w przeciwieństwie do struktur krystalicznych nie ulega deformacji pod wpływem działających na nią sił.

więcej

zobacz całą kolekcję Head 08/09

poprzednia nartanastępna narta
Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Złoto:Head
Srebro:Salomon
Brąz:Blizzard
WorldSkitest 2008 - test I
WorldSkitest 2008 - test II
WorldSkitest 2008 - pokaz mody