skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jakub Ilewicz wygrywa Akademicki Puchar Europy

2014.02.20
Kliknij, aby powiększyć.
Alpejczyk Jakub Ilewicz dwukrotnie stanął na podium w rozgrywanych w czeskiej miejscowości Bila v Beskydech w piątek 14 lutego i niedzielę 16 lutego zawodach FIS University Race, czyli Akademickim Pucharze Europy. Polak zwyciężył w slalomie gigancie i uzyskał trzeci wynik w slalomie. Tydzień wcześniej dwukrotnie nie miał sobie równych w zawodach slalomowych tej samej rangi w słowackiej Vysnej Boce (8-9 luty).
Trwa zwycięska passa Jakuba Ilewicza. Slalomista z Bielska jest w wysokiej formie. Od 24 stycznia dziesięciokrotnie wystąpił w zawodach, wygrał dziewięć z nich, a raz uplasował się na trzecim miejscu. Sześć zwycięstw odniósł w akademickich zawodach Winter Cup.

Później rozpoczął starty w Akademickim Pucharze Europy - FIS University Race. Wygrał dwa slalomy w Vysnej Boce na Słowacji oraz slalom gigant w czeskiej Bilej v Beskydech. W kolejnym slalomie w Bilej zajął trzecie miejsce. - Jeździ mi się teraz naprawdę świetnie, czuję się tak samo mocny w slalomie, jak i w slalomie gigancie - cieszy się Jakub Ilewicz.