Lara Gut wygrywa inauguracyjne zawody w Soelden

2016.10.24
Lara Gut w Soelden fot. Head
Kliknij, aby powiększyć.
W sobotę 22 października w Soelden rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Alpejskiego Pucharu Świata. Bardzo udany start zaliczyła Lara Gut, wygrywając slalom gigant przed Mikaelą Shiffrin i Martą Bassino. Jedyna reprezentantka Polski, Maryna Gąsienica-Daniel, nie zdołała ukończyć rywalizacji.

Lara Gut najszybsza na półmetku

Po pierwszym przejeździe na czele stawki uplasowała się Szwajcarka Lara Gut, która w ubiegłym sezonie zdobyła Kryształową Kulę. Za nią, ze stratą 1,42s znalazła się Amerykanka Mikaela Shiffrin, a na trzeciej pozycji niespodziewanie ulokowała się 20-letnia Marta Bassino z Włoch (+1,84s) - Mistrzyni Świata Juniorów z 2014 roku.

Zwycięstwo z największą przewagą od 2004 roku

W drugim starcie 25-letnia Szwajcarka obroniła prowadzenie, powiększając swoją przewagę nad Mikaelą Shiffrin do 1,44s, co okazało się największą różnicą w uzyskanym czasie między zwyciężczynią giganta a zawodniczką na drugim miejscu od ponad dwunastu lat. W lutym 2004 roku Anja Paerson wyprzedziła Tinę Maze o 1,98s. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Bassino (+1,93s), co jest jej najlepszym pucharowym osiągnięciem.

Wielkie nieobecne pierwszych zawodów

Podczas inauguracyjnych zawodów w Soelden zabrakło m.in. Lindsey Vonn, Anny Veith, Viktorii Rebensburg oraz Tiny Maze, która ostatecznie zdecydowała się na zakończenie sportowej kariery. Teraz zawodniczki czeka kilkutygodniowa przerwa - kolejny konkurs zaplanowano na 12 listopada w fińskim Levi.