skionline.pl sport wiadomo¶ci wy¶lij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Piotr Żyła mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

2016.12.28
fot. Alicja Kosman / PZN
Kliknij, aby powiększyć.
fot. Alicja Kosman / PZN
Reprezentuj±cy barwy klubu WSS Wisła Piotr Żyła po raz drugi w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów, wygrywaj±c w ¶wi±tecznym konkursie rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Po srebrny medal sięgn±ł Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), natomiast br±z zdobył Maciej Kot. Skoczek z klubu AZS Zakopane w drugiej serii poszybował na rekordow± odległo¶ć 139 metrów - to najdłuższy skok na tym obiekcie po zakończonej w grudniu przebudowie.
W zawodach udział wzięło 35 skoczków z Polski i Czech. Na starcie pojawili się nasi czołowi zawodnicy - zabrakło tylko skoczków powołanych na Puchar Kontynentalny w Engelbergu, a także Kamila Stocha, który się przeziębił i chce wrócić do zdrowia przed Turniejem Czterech Skoczni. Niespodzianek nie było - w poniedziałkowych mistrzostwach sze¶ć pierwszych miejsc zajęli skoczkowie powołani przez trenera Stefana Horngachera na zbliżaj±cy się wielkimi krokami turniej.

Zwyciężył Piotr Żyła, uzyskuj±c 3,3-punktow± przewagę nad Dawidem Kubackim. - Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Złoty medal jest dla mnie zaskoczeniem, bo wszyscy koledzy skacz± naprawdę bardzo daleko. Cieszę się, że udało mi się wywalczyć pierwsze miejsce - komentował w telewizyjnym wywiadzie ¶wieżo upieczony mistrz Polski. Żyła jest bardzo zadowolony ze skoków na przebudowanej Wielkiej Krokwi. - Dzisiaj bez problemu można było l±dować telemarkiem nawet przy bardzo długich skokach, a gdy jeszcze przebudowany zostanie zeskok, to my¶lę, że lekko będzie można l±dować telemarkiem 140 metrów - dodał wi¶lanin.

Dawid Kubacki cieszył się ze zdobycia srebrnego medalu. - Zawody pokazuj±, że jest w nas potencjał i to bardzo pozytywne. Jedziemy do Oberstdorfu walczyć o swoje. Nie chcę składać wielkich obietnic, chcę po prostu oddać dobre skoki. Taki sam cel miałem też tutaj w mistrzostwach Polski - tłumaczył skoczek TS Wisła Zakopane. Ocenił też now± Wielk± Krokiew. - Jak się tu skacze? Całkiem w porz±dku. Jest troszeczkę inaczej niż wcze¶niej, bo leci się niżej, ale my¶lę, że przebudowa wyjdzie tej skoczni na plus. Mamy teraz bardzo fajne mrożone tory najazdowe i to nam pozwala trenować oraz skakać w konkursach w bardzo dobrych warunkach - podsumował Kubacki.

fot.  Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Maciej Kot sięgn±ł dzi¶ po br±z mistrzostw Polski. - Jeden skok był naprawdę dobry: drugi. Temu pierwszemu niewiele brakowało, ale mocno mnie skrzywiło za progiem. To mały bł±d, który ma wielkie skutki, je¶li chodzi o odległo¶ć. Dużo straciłem w powietrzu i pozostało mi atakować w drugiej serii. W niej oddałem już normalny skok. Pozycja dojazdowa była ustabilizowana, pracowali¶my na tym przed ¶więtami podczas obozu i udało mi się wprowadzić zmiany - oceniał Kot. - To dobrze, że przed turniejem mieli¶my przetarcie w mistrzostwach Polski. Najważniejszy był dla mnie ostatni skok. Chciałem skończyć zawody dobrze i w dobrym nastroju pojechać do Oberstdorfu.

Najlepsi polscy skoczkowie już 28 grudnia rusz± na prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a pierwszym przystankiem będzie niemiecki Oberstdorf. Natomiast Wielka Krokiew w Zakopanem znów będzie go¶cić uczestników zawodów już w czwartek podczas Mistrzostw Tatrzańskiego Zwi±zku Narciarskiego.

Alicja Kosman / PZN

Tagi: #skoki narciarskie #żyła #stoch #kubacki #kot

Powrót

Hotel Europäischer Hof Hotel Europäischer Hof

Bad Gastein
Salzburgerland, Austria

Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia

Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Salzburgerland, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomo¶ci w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Wytypuj najszybszych
Zapraszamy do zabawy!
Kalendarz
poprzedni styczeń 2017 następny
Pn Wt ¦r Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
najbliższe zawody dodaj wydarzenie
Szukaj
Wiadomo¶ci: w:
Skijumping.pl
sportowebeskidy.pl
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.