skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Veronika Velez Zuzulova i Viktoria Rebensburg najszybsze w Flachau

2016.01.20
W ubiegłym tygodniu gospodarzem zawodów Alpejskiego Pucharu Świata pań było austriackie Flachau. Najpierw rozegrano tam dwa slalomy (jeden w zamian za odwołany konkurs w Ofterschwang), a następnie zawodniczki stanęły na trasie giganta. Najszybsze okazały się Veronika Velez Zuzulova oraz Viktoria Rebensburg.

Veronika Velez Zuzulova najszybsza we wtorkowym slalomie

Po pierwszym przejeździe wtorkowego slalomu na prowadzeniu znajdowała się reprezentantka Słowacji, Veronika Velez Zuzulova. Za nią, ze stratą 0,54s plasowała się Szwajcarka, Wendy Holdener, a trzecie miejsce zajmowała Sarka Strachova z Czech (+0,84s). 31-letnia Słowaczka uzyskała bardzo dobry czas w drugiej próbie, zapewniając sobie trzecie zwycięstwo w karierze. Na drugą pozycję awansowała Sarka Strachova (+0,31s), natomiast na najniższym stopniu podium nocnego slalomu stanęła Frida Hansdotter ze Szwecji (+1,05s). Zgodnie z miejscową tradycją, Zuzulova otrzymała tytuł "Snow Space Princess 2016".

Słowaczka bezkonkurencyjna również w piątek

W piątek najlepsze alpejki ponownie rywalizowały w slalomie. Tym razem na półmetku rywalizacji najszybsza okazała się 27-letnia Francuzka, Nastasia Noens. Za nią znalazły się wielkie faworytki konkursu - Veronika Velez Zuzulova (+0,17s) i Frida Hansdotter (+0,20s). Noens nie zdołała jednak obronić prowadzenia i "spadła" na czwarte miejsce. Tym samym po raz pierwszy w sezonie zwycięstwa nie odniosła liderka pierwszego przejazdu. Wygraną zapewniła sobie triumfatorka poprzednich zawodów, Zuzulova. Awans na drugą pozycję wywalczyła Frida Hansdotter (+0,20s), a trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantce Słowacji, Petrze Vlhovej (+0,53s). W pucharowej klasyfikacji slalomu prowadzi Hansdotter i ma 85 punktów przewagi nad drugą Zuzulovą.

Viktoria Rebensburg wygrywa slalom gigant

Drugą konkurencją, jaka pojawiła się podczas Alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Flachau, był slalom gigant, również przeniesiony z Ofterschwang z uwagi na brak śniegu. Po pierwszym etapie rywalizacji na czele stawki znajdowała się Słowenka, Ana Drev. Tuż za nią, ze stratą zaledwie 0,04s plasowała się Viktoria Rebensburg z Niemiec, a trzecią pozycję zajmowała reprezentantka Austrii, Eva-Maria Brem (+0,40s). Zawodniczki startowały w mało sprzyjających warunkach, a opady śniegu pogarszały i tak słabą widoczność. W drugim przejeździe Rebensburg pokazała klasę, wyprzedzając drugą Anę Drev łącznie o prawie sekundę. Niemka odniosła jedenaste zwycięstwo w karierze, a pierwsze w tym sezonie. Trzecie miejsce w niedzielnym gigancie zajęła Włoszka, Federica Brignone (+0,99s). Dziesiąta na półmetku Lindsey Vonn nie zdołała ukończyć drugiego przejazdu. Z dalszym udziałem w konkursie pożegnała się również Maryna Gąsienica-Daniel, wypadając z trasy w pierwszym etapie.

W klasyfikacji giganta na prowadzeniu znajduje się Eva-Maria Brem, wyprzedzając o 30 punktów Larę Gut. Szwajcarka, która w niedzielę po popełnionym błędzie zajęła dopiero 19 miejsce, nadal jest liderką klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata. Kolejne zawody zostaną rozegrane w dniach 23-24 stycznia w włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo.