skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zimowe Igrzyska w Soczi 2014 - HEAD króluje w medalach w narciarstwie alpejskim.

2014.02.28
Zimowe Igrzyska w Soczi 2014 - HEAD króluje
Kliknij, aby powiększyć.
Konkurencje w narciarstwie alpejskim to zawody na które ze zniecierpliwieniem czekają wszyscy fani białego sportu. W ramach igrzysk zawodnicy i zawodniczki walczyli w pięciu konkurencjach: zjeździe, supergigancie, superkombinacji, slalomie gigancie oraz slalomie.
Podczas całych Igrzysk aż jedenaście medali zostało zdobytych na nartach HEAD, w tym pięć złotych - to więcej niż zdobyła jakakolwiek inna marka. Supergigant okazał się konkurencją w której zawodnicy HEAD nie mieli sobie równych i wszystkie medale powędrowały na szyje zawodników jeżdżących na (nie bezpodstawnie) nartach nazwanych najszybszymi na świecie.
Zawodnicy startujący w XXII zimowych Igrzyskach w Soczi zadbali to to, aby atmosfera była gorąca od samego początku. Stało się tak za sprawą Bodego Miller’a i Matthiasa Mayer’a którzy między siebie rozdzielili zwycięstwa podczas trzech treningów do zjazdu. Stało się wówczas jasne, że przewożenie cennego ładunku jakim są narty samochodem, a nie samolotem, było tego warte.

Zawodnicy HEAD zapewniali sportowe emocje podczas prawie każdego dnia trwania Igrzysk Olimpijskich w konkurencjach narciarskich:

9 lutego - Zjazd mężczyzn to konkurencja o której zwycięstwie marzy każda marka. To główna atrakcja każdych Igrzysk Olimpijskich. Bode wygrał dwa przejazdy treningowe, Matthias wygrał kolejny, ale najważniejsza nagroda - złoto olimpijskie powędrowało do Matthias’a Mayer’a. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kjetil Jansrud, zdobywając dla HEAD olimpijski brąz.

10 lutego - po zjeździe mężczyzn otworzył się worek ze złotymi i brązowymi medalami - Maria Hoefl-Riesch i Julia Mancuso wzięły przykład z kolegów, zajmując pierwsze i trzecie miejsce w superkombinacji damskiej.

14 lutego - superkombinacja mężczyzn nie do końca poszła zgodnie z planem, w szczególności po tym jak liderem po pierwszym zjeździe był Kjetil Jansrud, który ostatecznie zajął czwarte miejsce

15 i 16 lutego - to dzień HEAD na podium! Anna Fenninger i Kjetil Jansrud zadbali o to, aby narty HEAD dalej były spostrzegane jako najszybsze na świecie, zdobywając złote medale w supergigantach. Srebrne medale również zdobyli zawodnicy HEAD, jedynym na podium supergiganta z innymi nartami w ręce niż iSupershape Speed okazał się być Jan Hudec, który zajął ex aequo trzecie miejsce z Bode Miller’em.

18 lutego - kiedy gorączka olimpijska sięgała zenitu, Anna Fenninger zdobyła kolejny medal w slalomie gigancie, tym razem srebrny.

19 lutego - Ted Ligety zdobył medal, którego życzył mu cały świat: na jego szyi znalazło się olimpijskie złoto zdobyte w slalomie gigancie. Tym samym był to 11 medal zawodników HEAD podczas Igrzysk i piąte złoto olimpijskie.

Zawodnicy HEAD wspinali się na podium w sześciu z możliwych dziesięciu zawodów olimpijskich!
When you can turn thousands of hours into golden seconds, What’s your limit?