skionline.pl sprzęt testy odzież narciarska 16/17
Testy sprzętu - odzież narciarska
TEST - spodnie Leifu i kurtka Henrik - dobrana para od Killteca
Niemiecka firma Killtec znana jest wśród narciarzy z bardzo wysokiej jakości swoich produktów, a także ciekawego i niebanalnego wzornictwa. Odzież narciarska producenta spod Hamburga jest od wielu lat obecna na polskim rynku i cieszy się zasłużonym uznaniem klientów. W tym sezonie mieliśmy okazje testować spodnie i kurtkę narciarską Killtec, a swoimi spostrzeżeniami z użytkowania ubrań narciarskich dzielimy się w niniejszym artykule.
Kurtka i spodnie Peak Performance SCOOT - testujemy na śniegu
Najnowszy model damskiego zestawu narciarskiego marki Peak Performance - kurtki i spodni SCOOT odbiega nieco od stylu i kroju, do jakiego przyzwyczaił nas szwedzki producent. Dotychczas, większość odzieży przeznaczonej do jazdy na i poza trasami charakteryzował prosty, funkcjonalny design o bardzo sportowym charakterze. Czym różni się zatem model SCOOT? Zachęcamy do lektury testu.
TEST - HELI - narciarska kolekcja Peak Performance
Odzież na narty inspirowana stylem militarnym i kombinezonem do nurkowania? Dlaczego nie?! Najnowsza, zaprojektowana z myślą o miłośnikach jazdy nie tylko w puchu, kolekcja powstała przy ścisłej współpracy z narciarzami teamu Peak Performance. Tegoroczne, flagowe zestawy dla niej i dla niego wykonane są z nowej membrany Gore-Tex® C-Knit.
TEST - ODLO nie gryzie
Testując dotychczas różnego rodzaju bieliznę termoaktywną, z premedytacją unikałam tej, która wykonana była z materiałów posiadających w składzie wełnę. Nie dlatego, że podczas jazdy na nartach lub biegania nie zdarza mi się wychłodzić, ale dlatego, że większość wełnianych ubrań - mówiąc kolokwialnie - gryzie mnie. Tak więc, nie jestem do końca właściwą osobą, by oceniać tego rodzaju tkaniny, ponieważ te, które z powodzeniem nosi większość osób, drażnią mi skórę powodując swędzenie i dyskomfort.
Z takim właśnie, niechętnym, nastawieniem postanowiłam sprawdzić, czy najnowszej generacji bielizna nadal posiada cechy tej, której nie jestem w stanie używać.
TEST Bielizna VIKING Scully - by ciało się nie przegrzało…
Bielizna termoaktywna coraz śmielej zdobywa sobie kolejne generacje narciarzy. I nie chodzi tu o to, by ktoś podważał sens jej używania oraz płynące z tego wygody i korzyści, a raczej o fakt, że coraz więcej osób jest w stanie wydać konkretne pieniądze by czerpać jeszcze więcej przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu w zimowe dni. Polska firma Larix, będąca od wielu lat dystrybutorem uznanych firm sportowych, wprowadziła kilkanaście lat temu własną markę Viking, która zdobyła sobie uznanie narciarzy nie tylko zadowalającą jakością, ale także rozsądnymi cenami.
TEST Peak Performance - testujemy na śniegu
Podczas kilku ostatnich wyjazdów w Alpy testowaliśmy kurtki i spodnie marki Peak Performance z linii HELI LOFT. Jak chroni i "działa" odzież skandynawskiego producenta sprawdziliśmy w bardzo różnych warunkach - jeżdżąc na nartach w kilkunastostopniowych mrozach, przy mocno wiejącym wietrze i gęsto padającym śniegu oraz przy łagodniejszej aurze, gdy temperatury oscylowały w okolicach zera.
Jak sprawdziła się najnowsza kolekcja? Zapraszam do poniższej lektury.
TEST - Odlo na zimno - Evolution Greentec
Wstępu na temat wyższości bielizny termoaktywnej nad bawełnianymi barchankami czynić nie będę, bowiem temat ten na łamach naszego portalu, i nie tylko, zgłębiany był już wielokrotnie. Po co więc kolejne teksty, skoro każda koszulka, czy getry ze sztucznych włókien lepsze są od odzieży z surowców naturalnych? Otóż po to, żeby porównać jakość poszczególnych marek i wybrać te, które służyć nam będą najlepiej. Oczywiście, ocena poszczególnych modeli to rzecz niezwykle subiektywna, niemniej jednak, być może ułatwi Wam dobór odpowiedniej bielizny.
TEST - męska kurtka Killtec, model Elmono z serii Performance
Tym razem spośród rzeczy czekających w kartonie z napisem "do testów" wyciągam kurtkę marki Killtec, model Elmono z serii Performance. Ostatni raz produkt Killteca braliśmy pod lupę dziewięć lat temu, z tym większą więc ciekawością podszedłem do "badania" kurtki z tegorocznej kolekcji, zastanawiając się jak na przestrzeni ostatnich lat niemiecki producent udoskonalił technologie, krój i rozwiązania stosowane w odzieży narciarskiej.
Lekkie mogą być ciepłe - skarpety Icebreaker pod lupę!
"Merynosy żyją w Alpach Południowych Nowej Zelandii, a spośród innych gatunków wyróżnia je doskonale chroniąca przed lodem i śniegiem dodatkowa warstwa wełny" - czytamy w katalogu firmy Icebreaker, w którym - prócz całosezonowych kolekcji odzieży - znajdujemy również bogatą ofertę skarpet dla aktywnych.
Maska chroniąca twarz marki Reusch - test
Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna. Jednego dnia możemy doświadczyć słońca, zamieci i wiatru, taki więc wybierając się na narty należy właściwie dobrać odzież, która ochroni przed przykrymi skutkami pogodowych zmian. Warto również podkreślić, iż wspomniana, dobrze dobrana odzież ochronna umożliwi nam jazdę i czerpanie przyjemności z uprawiania białego szaleństwa nawet w wietrzne, lub śnieżne dni.
Bielizna X-Bionic - test
Jak głosi motto szwajcarskiego producenta bielizny - firmy X-Bionic, technologie poparte naukowymi badaniami są dobre na tyle, na ile sprawdzają się w praktyce. Kierując się wspomnianą regułą przystąpiliśmy do testów bielizny X-Bionic z serii Energy Accumulator - jak twierdzi producent, pierwszej na rynku bielizny, która w zależności od potrzeby chłodzi, lub grzeje.
Bielizna QUANTUM marki Odlo - test
Od tego roku na polskim rynku pojawiła się oferta bielizny termoaktywnej marki Odlo. Fakt ten bardzo nas ucieszył, tym bardziej, że od kilku lat obserwowaliśmy na targach ispo w Monachium jak szwajcarska firma z ponad 60-letnią tradycją rozszerza gamę swoich kolekcji i wprowadza do produkcji nowe technologie. Warto podkreślić, iż Odlo to nie tylko producent bielizny. Firma wytwarza większość materiałów, z których powstają produkty końcowe, jak również opracowuje i rozwija we własnych laboratoriach technologie wykorzystywane później do produkcji swojej bielizny.
Alpinus Ski, czyli kolorowa kolekcja na białe szaleństwo
Odzież firmowana logo Alpinusa od lat kojarzy się z wysoką jakością i dbałością o szczegóły. Choć na przestrzeni ostatnich lat marka zmieniła właściciela, odzież nadal spełnia najwyższe standardy, o czym przekonaliśmy się testując a najnowszą kolekcję narciarską - Alpinus Ski. Odzież ocenialiśmy podczas tygodniowego pobytu we włoskich Dolomitach, jeżdżąc w różnych warunkach atmosferycznych. Kurtki i spodnie urzekły nas precyzją wykonania i praktycznymi rozwiązaniami, które sprawdziły się w trakcie intensywnego użytkowania na stoku.
Killtec - kurtka doskonała
Nie łatwo zaspokoić oczekiwania wybrednych narciarzy. Wiedzą o tym dobrze producenci sprzętu i odzieży, którzy z roku na rok prześcigają się z nowymi rozwiązaniami, wdrażając nie zawsze najlepsze pomysły. W efekcie walczymy ze spadającym na oczy kapturem, śniegiem w źle zabezpieczonych kieszeniach i wiatrem, który przeszywa nas na stoku.
Test skarpet Mico X-Static
Te same uwagi dotyczące testu bielizny, odnoszą się do skarpet. W dobie odzieży hi-tech skarpety po prostu muszą odprowadzać wilgoć. Buty narciarskie są tutaj tematem newralgicznym i dlatego przy doborze skarpet, po prostu nie wolno oszczędzać.
Test bielizny Löfflera
Chcieliśmy podzielić się z Wami korzyściami, jakie wynikają z używania aktywnej bielizny. Choć w teście przedstawiamy tegoroczny model tzw. garnituru firmy Löfller (czyli komplet koszulka + kalesony), to nasze doświadczenia wynikają z kilkuletniego używania sportowej bielizny tej firmy. Tegoroczny test tylko potwierdził uznanie, jakie mamy do wyrobów Löfflera.
Test Gore Windstopper firmy Alpinus
Jedną z możliwych rodzajów warstw termicznych w odzieży oddychającej są wyroby uszyte z materiału Windstopper, opracowanego przez słynną firmę GORE.
Testy 16/17
Inny sezon:
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.