Pinturault, Hirscher najszybsi w Val d’Isere, Flury w St. Moritz

2017.12.12
Alexis Pinturault fot. Head
Kliknij, aby powiększyć.
W miniony weekend odbyły się kolejne zawody Alpejskiego Pucharu Świata w Val d’Isere i w St. Moritz. W rywalizacji panów najlepsi okazali się Alexis Pinturault w gigancie i Marcel Hirscher w slalomie, wśród pań najszybsza była Jasmine Flury w super gigancie, a niedzielne zawody kobiet odwołano.

Zwycięstwo Alexisa Pinturault

W sobotniej rywalizacji mężczyzn w gigancie triumfował reprezentant gospodarzy, Alexis Pinturault. Francuz uplasował się przed Niemcem Stefanem Luitzem i prowadzącym na półmetku Austriakiem Marcelem Hirscherem, który nie zdołał wygrać w tej dyscyplinie po raz pierwszy od 7 stycznia, kiedy to w Adelboden został pokonany również przez Pinturaulta.

Triumf Jasmine Flury

Tego dnia panie walczyły o punkty w St. Moritz. Na trasie super giganta najszybsza okazała się Szwajcarka Jasmine Flury, wyprzedzając swoją rodaczkę Michelle Gisin o 0,1s. Na najniższym stopniu podium stanęła pochodząca z Liechtensteinu Tina Weirather. Z uwagi na niesprzyjające warunki rywalizację wielokrotnie przerywano. Zawodów nie ukończyły dwie utytułowane zawodniczki - Lara Gut i Lindsey Vonn.

Wygrana Marcela Hirschera

W niedzielę alpejczycy stanęli na trasie slalomu. Tym razem Marcel Hirscher nie miał sobie równych i pewnie wygrał przed Norwegiem Henrikiem Kristoffersenem i Szwedem Andre Myhrerem. Na kolejnych miejscach uplasowali się Michael Matt z Austrii, Norweg Jonathan Nordbotten i reprezentant Włoch, Stefano Gross. Niedzielne zawody pań w St. Moritz odwołano z powodu silnego wiatru.

Kolejne przystanki: Val d’Isere i Val Gardena

Następne zawody odbędą się w najbliższy weekend. Panie przeniosą się do Val d’Isere, gdzie w dniach 16-17 grudnia powalczą o punkty w zjeździe i super gigancie, panów natomiast czekają cztery dni zawodów z rzędu - 15-16 grudnia w Val Gardenie alpejczycy wystartują w super gigancie i zjeździe, a 17-18 grudnia zmierzą się na stokach Alta Badia w gigancie i gigancie równoległym.