skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Bergson stawia na jakość

2004.11.28
Na polskim rynku istnieje wiele firm outdoorowych, wśród których znajdują się mniej lub bardziej znane. Duża konkurencja sprawia, że klienci mają możliwość większego wyboru, a producenci muszą dbać o najwyższą jakość oferowanych produktów.
Branża outdoorowa należy do jednej z bardziej dynamicznych świadczą o tym zachodzące w niej ciągłe zmiany - pojawiają się nowe firmy, znane marki znikają z rynku lub zostają wykupione przez firmy konkurencyjne.

Kiedy na polskim rynku pojawiała się nowa marka Bergson wydawało się, że bardzo ciężko będzie jej zdobyć klientów. Większość firm outdoorowych miała już ugruntowaną pozycję
i posiadała swoich wiernych klientów.

Konsekwentne i bezkompromisowe działania marki Bergson sprawiły jednak, że po kilku latach należy ona od ścisłej czołówki firm outdoorowych w Polsce. Sukces marki Bergson nie byłby możliwy bez klientów, którzy coraz chętniej i częściej wybierają ten właśnie brand. Kto kupuje produkty marki Bergson? Kim są osoby, które zaufały temu producentowi? Osoby dojrzałe lubiące wyzwania, dobrze wiedzące czego chcą, ceniące komfort i wygodę oraz stawiające na wysoką jakość. Aktywne i bezkompromisowe.

Atutem Bergsona, oprócz wysokiej jakości wykonania, są materiały i zastosowane technologie. Odzież outdoorowa i narciarska Bergsonaoparta została na membranie Supra - Tex® - zaawansowanej technicznie tkaninie gwarantującej skórze odpowiedni mikroklimat. Niekonwencjonalne włókna zastosowane w Supra - Tex® chronią skórę przed przegrzaniem w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego oraz zabezpieczają przed ochłodzeniem. Supra - Tex® jest lekki, praktyczny, odporny na zmienne, ekstremalne warunki atmosferyczne. Jego zaletą jest także niezwykła trwałość - odporność na rozdarcia i uszkodzenia. Membrana Supra - Tex® jest stosowana w produkcji odzieży outdoor od kilku lat. Testują ją osoby spędzające aktywnie czas - amatorzy i zawodowcy: alpiniści, narciarze, turyści uprawiający trekking.

Dbając o bezpieczeństwo narciarzy oprócz zastosowania wyposażył wiele swoich kurtek w RECCO® (recue system) - system pozwalający odnaleźć osobę przysypaną przez lawinę.
Profesjonalna odzież narciarska Bergson jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla osób stawiających pierwsze kroki na śniegu.

Bergson lubi wyzwania - największym jest tworzenie produktów, które zapewnią zdrowie i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Plecak, kurtka, namiot czy śpiwór mają gwarantować niezawodność, wygodę i komfort użytkowania.

Od ponad dwóch lat sponsoruje największe wydarzenie sportowe w Polsce - Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Zapoczątkował modę wśród marek outdoorowych na obecność na skoczni narciarskiej. Umieszczane strategicznie logo Bergsona oglądała po każdym skoku kilkunastomilionowa publiczność.

Bergson świadomie zdecydował się na sponsoring imprezy a nie sponsoring reprezentacji czy Polskiego Związku Narciarskiego: "Nie zwracaliśmy uwagi na rozgrywki konkurentów o ubieranie polskiej ekipy skoczków. Zależało i zależy nam na tym, żeby Bergson kojarzył się
z czystymi, prawdziwymi emocjami towarzyszącymi uczciwej, sportowej rywalizacji skoczków a nie z biznesowymi kłótniami" - mówi Grzegorz Tryba, szef Bergsona. "Bergson sponsoruje Puchar Świata, konkurencja ubiera ekipę polskich skoczków. Wszystko jest w porządku, o ile odbywa się na sportowych zasadach fair play" - dodaje Grzegorz Tryba.

W myśl swojego hasła promocyjnego "Inspirują nas wyzwania" Bergson bardzo chętnie wspiera osoby uprawiające sporty ekstremalne. Bergson objął swoją opieką grupę blisko dwudziestu zawodników startujących w zawodach ski-alpinistycznych, tworząc Skimountaineering Bergson Team. W skład grupy wchodzą między innymi Magda Derezińska i Zosia Bachleda.
Marka Bergson jest też oficjalnym sponsorem Tomka Oleksego - najwybitniejszego i najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika we wspinaczce sportowej.

skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: