skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co się stało z linią Fischer Progressor?

2019.12.12
Fischer Progressor
Kliknij, aby powiększyć.
Fischer Progressor
Dobrych kilka lat temu marka Fischer podbiła serca wielu narciarzy linią Progressor. Z założenia model ten miał być idealnym połączeniem narty slalomowej i gigantowej. Niejednego uwiodły swoją uniwersalnością, a na polskich stokach zyskały rzesze wiernych fanów. Wielu z nich pyta dziś - gdy sezon zimowy rusza na całego - gdzie się podziały tegoroczne Progressory?
Niestety nie znajdziemy ich w katalogu Fischera. Nie ma się jednak czym przejmować, bo… ich miejsce zajęła innowacyjna linia RC ONE. Co różni te narty od ich wyjątkowych poprzedniczek?

Fischer Progressor to deski bardzo lekkie dzięki technologii Air Tec. Frezowana struktura rdzenia - zaczerpnięta z narciarstwa biegowego - znacznie zmniejszyła wagę nart. W nowym modelu RC ONE Fischer poszedł o krok dalej i zainspirował się przemysłem żeglarskim. W konstrukcji nart wykorzystano Bafatex - ultralekki materiał, który redukuje drgania i zwiększa sztywność poprzeczną nart. Wzmocnione nim dzioby i piętki mają znacznie mniejszą wagę, tworząc Turn Zone. Sprawiają, że narty są zwinne, łatwo inicjują skręt, a przy tym stabilnie jadą na krawędziach.

Fischer RC One
Kliknij, aby powiększyć.
Fischer RC One

Inicjację skrętu w Progressorach wspomaga Dual Radius. Podwójny promień ułatwia rozpoczęcie nowego łuku. W RC ONE mamy do czynienia z technologią idącą o krok do przodu, czyli z Triple Radius. Potrójne nałożenie promienia na nartę poprawia kontrolę i wzmacnia transfer mocy w każdej fazie skrętu - od inicjacji, aż po fazę wyjście z łuku.

A co łączy te dwa modele? Obydwa wyposażone są w On-Piste Rocker, co jeszcze lepiej wpływa na zachowanie nart w różnych warunkach śniegowych. Dzioby nart Progressor i RC ONE wzmocnione są stalowymi nakładkami, które stanowią ochronę przed uszkodzeniami.

Fischer RC One
Kliknij, aby powiększyć.
Fischer RC One

Narty RC ONE wyróżnia nie tylko szereg technologii, ale też wyjątkowa geometria i nowa szata graficzna. Dostępnych jest 6 flagowych modeli o oznaczeniach 72, 73, 74 oraz 78 GT, 82 GT, 86 GT. Numer w nazwie oznacza szerokość pod butem. Jeśli chcielibyście sprawdzić na co je stać, już niedługo nadarzy się ku temu okazja. Zapraszamy do udziału w otwartych testach nart Fischer On Tour.

Terminarz Fischer On Tour 2020:

4 stycznia 2020 - Szczyrk, Centrum Testowe SkiRajbit
11 stycznia 2020 - Wisła, Stacja Narciarska Cieńków
18 stycznia 2020 - Szklarska Poręba, Ski Arena Szrenica
1 lutego 2020 - Białka Tatrzańska, Kotelnica Białczańska

Sprzęt testujemy w godz. 8.00 - 15.00

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na Facebooku Fischer Ski Polska i SMITH Polska oraz Instagramie @fischerski_pl.

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #fischer

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020